کد خبر: 810589 A

شجاعی اعلام کرد:

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎ کل میراث فرهنگی خوزستان از افتتاح اولین مؤسسه آموزشی دوره‎ های کوتاه ‎مدت گردشگری در شهرستان ماهشهر خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی و امور بین ‎الملل اداره ‎کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، غلام شجاعی امروز دوشنبه 25 شهریورماه 98 اظهار داشت: این آموزشگاه با نام "گیتی‎نورد آرسین" با حضور زهرا شریف‎زاده مسئول آموزش اداره ‎کل میراث فرهنگی خوزستان، سارا عبادی رئیس اداره میراث فرهنگی ماهشهر، کامران رئیس‎قنواتی و مینا افشون اعضای شورای شهر و جمعی از فعالین میراث فرهنگی و گردشگری ماهشهر افتتاح شد.

وی افزود: این مؤسسه آموزشی به مدیرعاملی سهیلا قنواتی در سال نخست فعالیت خود در حوزه آموزش دوره‎های مدیریت هتل فعالیت خواهد کرد و در صورت تقاضا و دارا بودن کیفیت مطلوب آموزشی طی این یکسال، این امکان را خواهد داشت تا از سال دوم متقاضی کسب مجوز برای برگزاری دوره‎های راهنمایان ایران‎گردی و جهانگردی و مدیران فنی دفاتر خدمات مسافرتی باشند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎ کل میراث فرهنگی خوزستان با بیان این‎که در یک سال اخیر اداره‎ کل میراث فرهنگی استان خوزستان موفق به کسب دو مجوز برای مؤسسات آموزشی گردشگری شده است، گفت: ما در موضوع تأسیس مؤسسات آموزشی، تمرکز خود را روی مرکز استان قرار نداده‎ایم و برای رفاه فراگیران و عدم تردد آنان به مرکز استان، مؤسسات را در شهرهای مختلف تأسیس کرده‎ایم.

وی با اشاره به این‎که "گیتی‎نورد آرسین" سومین مؤسسه آموزشی گردشگری در استان خوزستان پس از "هوجستان" در اهواز و "سهنداعتماد اروند" در خرمشهر است، تصریح کرد: هدف از راه‎اندازی مؤسسات آموزشی در استان با توجه به سیاست دولت، روی کار آمدن بخش خصوصی در این عرصه و مهمتر از آن تربیت نیروی انسانی ماهر در حوزه مدیریت عمومی هتل‎ها، تشریفات و راهنمایان گردشگری است.

شجاعی ادامه داد: حُسن خوب شرکت در مؤسسات گردشگری در این است که فراگیران این مهارت‎ها پس پایان دوره‎ها می‎توانند به صورت مستقیم جذب بازار کار شوند.

وی یادآور شد: باتوجه به ظرفیت و پتانسیل موجود در ماهشهر بعد از شهرهای اهواز و خرمشهر، ماهشهر سومین شهر دارای آموزشگاه بخش خصوصی در استان است و امیدوارم شرکت‎ها و عموم از ظرفیت این آموزشگاه برای تربیت نیروی ماهر، استفاده و بهره کافی ببرند.

بندر ماهشهر میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر