کد خبر: 808102 A

به دلیل اتصال برق رخ داد؛

بر اثر آتش سوزی منزل مسکونی در شهرستان حمیدیه یک کودک در میان شعله های آتش جان باخت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، در پی تماس برخی از ساکنین حمیدیه با ایلنا مبنی بر عدم آمادگی آتش نشانی و تاخیر در حضور بموقع در محل حادثه، خبرنگار ایلنا مساله را از طریق مسئولان شهری پیگیری کرد.

سرپرست آتش نشانی حمیدیه در این خصوص گفت: عصر شنبه ۱۶ مرداد ماه پس از اطلاع از حریق یک باب منزل مسکونی دو خودرو آتش نشانی و یک تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.

پازوکی ضمن تکذیب ادعای خراب بودن خودروهای اطفاء حریق، افزود: نیروهای آتش نشانی به موقع در محل حاضر و با تلاش فراوان اقدام به خاموش کردن آتش کردند.

همچنین، سیاحی عضو شورای اسلامی شهر حمیدیه نیز در ادامه بیان کرد: خودروهای آتش نشانی به تازگی خریداری شدند و آمادگی آنها روزانه آزمایش می‌شود و امکان ندارد که در جریان اطفاء حریق آب نداشته باشند.

سرپرست شهرداری حمیدیه نیز در تماس با ایلنا، در تشریح علت بروز حادثه و با دفاع از عملکرد نیروهای آتش نشان، اشاره کرد: اولین کسانی که در جریان آتش سوزی روز گذشته در محل حادثه حاضر شدند، بنده و نیروهای آتش نشانی بودیم.

مولایی ادامه داد: دو خودروی اطفاء حریق و یک تانکر ۱۰ هزار لیتری آب به دلیل نزدیکی محل حادثه به مرکز آتش نشانی، به سرعت در محل حاضر و اقدام به مهار آتش کرده و تا پیش از تجمع مردم، آتش را خاموش کردند.

سرپرست شهرداری شهرستان حمیدیه تصریح کرد: اهالی محل و خود اعضای خانواده حادثه دیده، شاهد تلاش نیروهای آتش نشانی بوده و از روند عملیات فیلم گرفته اند.

مولایی علت آتش سوزی را اتصال برق عنوان کرد و گفت: ساخت و ساز خانه بصورت مهندسی نبوده و کودکی که در جریان این حادثه فوت شده است درون همان اتاقی که منشا آتش سوزی بوده حبس شده بود.

وی شایعات منتشر شده در فضای مجازی در خصوص این واقعه را خلاف واقع و دور از انصاف خواند و تاکید کرد: نیروهای خدوم آتش نشانی به منظور انجام‌ وظیفه وارد دود و آتش شدند و با سرعت عمل از انتشار آتش به دیگر نقاط منزل مسکونی ممانعت کردند، انصاف نیست تلاش این نیروهای زحمت کش را نادیده گرفت.

خبرنگار: مریم جم

آتش نشانی شهرستان حمیدیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر