کد خبر: 806464 A

معاون دادگستری خوزستان خواستار شد:

معاون منابع انسانی دادگستری استان خوزستان گفت: درخواست دستگاه قضایی از ستاد امر به معروف و نهی از منکر این است که در راه پر فراز و نشیب مبارزه با فساد، همراه دستگاه قضایی باشد و این دستگاه را در این مسیر تنها نگذارد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین سعید سعدی در نشست با اعضای بسیج حقوقانان استان، اظهار کرد: دستگاه قضایی خطی و جناحی عمل نمی کند و تحت تأثیر هیچ شخصیتی قرار ندارد بلکه مسیر آن، مسیر امام حسین(ع)، مقام معظم رهبری و انقلاب اصیل اسلامی است.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم در جامعه ای فضای معطر امر به معروف و نهی از منکر برقرار شود، باید آن را از مسئولان آن جامعه آغاز کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سعدی گفت: هرچه انسان در جایگاه رفیع‌تری نسبت به سایرین باشد، مسئولیت اجتماعی بیشتری به عهده دارد و به اندازه جایگاهش در جامعه اثر گذار است، بنابراین امر به معروف و نهی از منکر در مورد وی با اهمیت بیشتری مصداق می یابد.

وی ادامه داد: بسیاری از مردم آرزوی دریافت منصب و مطرح شدن در جامعه را دارند و طبق فرهنگ اسلام اگر کسی دلش می خواهد به مقام و جایگاه بالاتری برسد، باید رقابت های خاصی را بربتابد که یکی از آن ها این است که با شدت و حدت بیشتری در معرض امر به معروف و نهی از منکر قرار دارند.

حجت الاسلام والمسلمین سعدی با بیان این که با ارائه آمار چه واقعی و چه غیر واقعی نمی‌توان جامعه را تغییر داد، گفت: باید دید نتیجه اقداماتی که صورت گرفته، به چه نتیجه ای منجر شده و چه تاثیری در جامعه داشته است.

معاون منابع انسانی دادگستری استان خوزستان تصریح کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر به مصوبه جدید نیاز ندارد بلکه مصوبات قبلی باید بازخوانی و به آن عمل شود.

حجت الاسلام والمسلمین سعدی اظهار کرد: مهم ترین چیزی که امروز توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید آموزش داده شود، آموزش مطالبه گری به مردم از مسئولان در خصوص احقاق حق، اجرای عدالت و مبارزه با فساد در جامعه است.

وی بیان کرد: در آستانه تحول و انتخابات در مجلس شورای اسلامی هستیم و همه باید این را بدانیم که انسان های فاسد، زینت هیچ جناحی نیستند و به هیچ جریانی آبرو و مشروعیت نمی بخشند و باعث ماندگاری آن نمی شوند.

معاون منابع انسانی دادگستری استان خوزستان از نامزدهای انتخاباتی خواست که پیش از آن که بخواهند کارزار انتخاباتی را رقم بزنند و به رأی آوردن فکر کنند، به فکر پیشرفت کشور و حفظ الگوهای اصیل اسلام در جامعه باشند.

حجت الاسلام والمسلمین سعدی همچنین با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام عزاداری محرم و صفر و گرامی داشت یاد شهدای کربلا، اظهار کرد: حضرت ابوالفضل (ع) از خوبی و فاداری به امام حسین(ع) گفت تا خیانت را نهی کرده باشد و ما نیز امیدواریم با قرار دادن ارزش‌های اسلامی به عنوان محور زندگی مان و قرار دادن اصل امر به معروف و نهی از منکر در رفتار زندگی خود، مسیر درستی که خداند برای ما قرار داده است را به سلامت طی کنیم.

دادگستری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر