کد خبر: 804292 A

استاندار خوزستان عنوان کرد:

استاندار خوزستان در بازدید از مناطق زلزله زده مسجدسلیمان، گفت: 8000 واحد مسکونی نیاز به تعمیر دارند که کار تعمیر این واحدها تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی امروز، هفتم شهریورماه در حاشیه بازدید محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور از مناطق زلزله‌زده شهرستان مسجدسلیمان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ۱۴۳۰ واحد مسکونی نیاز به ساخت و 8000 واحد نیاز به تعمیر دارند که کار تعمیر 8000 واحد آن تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد. ۱۴۳۰ واحدِ نیاز به ساخت نیز حداکثر تا هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. 

شریعتی افزود: در این زمینه توافق با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: کار بازسازی 10 هزار واحدی که معاون رییس جمهور تعهد آن را داده است نیز امروز آغاز می‌شود، اما برنامه‌ریزی برای اینکه کار در چند فاز و با چه زمانبندی پیش برود، قرار است در جلسه‌ای در سازمان برنامه و بودجه پیرامون آن به توافق برسیم؛ اما به هر حال سازمان برنامه و بودجه تعهد خود را داده است.

استاندار خوزستان گفت: همچنین نوبخت پذیرفت که 20 میلیارد تومان بابت تکمیل پروژه بازسازی فرودگاه مسجدسلیمان اختصاص دهد، آن هم به شرطی که استان تعهد دهد که در چه مدت زمانی امکانات را برای بهره‌برداری فردوگاه فراهم می کند.

وی بیان کرد: قرار شد وزارت نفت نیز اعتباری به میزان 51 میلیارد تومان تسهیلات بگیرد و در اختیار ما برای ساخت و تکمیل واحدهایی که پیشرفت آن‌ها 70 درصد به بالا است، قرار دهد؛ همچنین قرار شد املاک خود را در شهرستان مسجدسلیمان به مزایده بگذارد تا بیش از 800 واحد دیگر که از صفر تا 70 درصد پیشرفته داشته اند را به بهره برداری برساند تا با 1400 واحد احداثی و 500 واحدی که از قبل نفت ساخته است، این مرحله از کار به پایان برسد.

شریعتی در پایان گفت: امیدواریم با اقداماتی که صورت خواهد گرفت، بافت فرسوده شهرستان مسجدسلیمان نوسازی و چهره شهر متحول شود.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر