کد خبر: 802291 A

رییس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی منطقه آزاد اروند خبر داد:

رییس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی منطقه آزاد اروند از میزبانی آبادان برای برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آبادان، سیدمجید هاشمیان اظهار کرد: رشته هنرهای رزمی ایرانی برای اولین بار در حال ثبت است و فدراسیون جهانی این رشته نیز تشکیل شده است در واقع رشته‌های رزمی بومی، به عنوان «رزم ملی ایران» با عنوان «توآی» ثبت جهانی شده است.

وی افزود: مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی فدراسیون کونگ‌فو و هنرهای رزمی به روش مبارزات نیمه آزاد در بخش آقایان رده بزرگسالان مقرر شده از 15 الی 17 آبان ماه در منطقه آزاد اروند به میزبانی شهر آبادان برگزار شود و 500 شرکت کننده خواهد داشت.

رییس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی منطقه آزاد اروند با بیان اینکه اولین بار است که چنین مسابقات با این سطح در استان خوزستان برگزار می‌شود، عنوان کرد: اغلب شرکت کننده‌های این مسابقات همه افراد صاحب نام و مقام‌آور سطوح بین‌المللی و جهانی خواهند بود.

هاشمیان حضور دو تیم از منطقه آزاد اروند را یک فرصت و امتیاز ویژه برای جوانان این خطه برشمرد و گفت: هر استان فقط با یک تیم در این مسابقات بزرگ و مهم حضور دارد اما منطقه آزاد اروند به جای 11 نفر با 22 نفر در این مسابقات شرکت می‌کند.

منطقه آزاد اروند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر