کد خبر: 801187 A

استاندار خوزستان خواستار شد :

استاندار خوزستان با اشاره به برنامه وزارت نفت برای توسعه 32 مخزن نفتی در کشور، گفت: انتظار داریم تا 9 درصد ارزش افزوده مربوط به قراردادهای توسعه 32 مخزن نفتی که شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با شرکت های بزرگ منعقد می کند به استان خوزستان اختصاص پیدا کند.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: بسیاری از درآمدهای مالیاتی که در تهران وصول می شوند، شرکت های آن ها در خوزستان و دیگر استان ها فعالیت می کنند و فقط دفاتر آن ها در تهران است.

وی افزود: اینکه گفته می شود 55 درصد از درآمدهای مالیاتی کشور در تهران وصول می شود به دلیل آن است که شرکت های فراوانی در سراسر کشور وجود دارد که دفاتر آن ها در تهران مستقر هستند و از این رو این درآمدهای مالیاتی از آن ها در تهران اخذ می شود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: وزارت نفت یک پروژه در راستای توسعه 28 مخزن نفتی در کشور آغاز کرده که البته اکنون این پروژه به 32 مخزن نفتی ارتقاء پیدا کرده است. ارزش این پروژه 6.2 میلیارد دلار است و از این میزان 4.2 میلیارد دلار آن در خوزستان رقم خواهد خورد. 

شریعتی ادامه داد: این قرارداد را شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با شرکت های بزرگ منعقد خواهد کرد که انتظار داریم تا 9درصد ارزش افزوده این قراردادها به استان خوزستان اختصاص پیدا کند و نباید این ارزش افزوده در دیگر استان‌ها اخذ شود و به آنها اختصاص پیدا کند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه کارفرما در استان خوزستان است و محل کار نیز در خوزستان است انتظار داریم تا 9 درصد ارزش افزوده مربوط به قراردادهای توسعه 32 مخزن نفتی به استان خوزستان اختصاص پیدا کند. ارزش پروژه بسیار بالا است و در مدت محدودی نیز اجرایی خواهد شد و از این رو می تواند برای استان بسیار مؤثر باشد.

استاندار خوزستان گفت: سازمان امور مالیاتی به دلیل عافیت طلبی خود، بخشنامه 100 درصد بخشودگی جرایم مالیاتی را بسیار کم اجرایی کرده اند. این اختیار از سوی دولت به آنها واگذار شده، اما آنها به خوبی این بخشنامه را اجرایی نکرده‌اند.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر