کد خبر: 800238 A

استاندار خوزستان تاکید کرد:

استاندار خوزستان با اشاره به احتمال بارش های زود هنگام در استان، گفت: هرس درختان کونوکارپوس در شهرهای استان خوزستان باید طی ۲ ماه آینده به اتمام برسد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی در کارگروه تخصصی امور اجتماعی، فرهنگی، سلامت و زنان خوزستان، اظهار داشت: شهرداری ها و فرمانداری های استان باید از هم اکنون اقدامات خود را برای هرس درختان کونوکارپوس، پیش از بارندگی های پاییز انجام دهند. 

وی با اشاره به پیک دوم بیماری التور از شهریور تا آبان در استان، تصریح کرد: شهرداری ها و فرمانداری ها همچنین نسبت به آهک‌پاشی جوها نیز تسریع کنند تا از تکرار بیماری‌های روده‌ای در این زمان پیشگیری شود.

شریعتی وقوع بیماری روده‌ای در تعدادی از روستاهای باغملک را یادآور شد و افزود: به گفته مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی نتایج آزمایش‌ها نشان می‌دهد که منشاء این بیماری آب آلوده نبوده است.

استاندار خوزستان در ادامه با تاکید بر تدوین سند جامع سلامت استان، عنوان کرد: تدوین این طرح باعث می شود که برای رسیدن به اهداف حوزه سلامت با برنامه‌ریزی و تفکر حرکت کنیم، همانگونه که تدوین اطلس آسیب‌های اجتماعی توانسته به کاهش نرخ خودکشی و طلاق در استان بیانجامد و مداخلات در این حوزه را متناسب با آسیب ها به پیش ببرد.

به گفته وی در سند جامع سلامت بیش از ۱۳۰ شاخص سلامت استان بررسی و آسیب شناسی و اولویت بندی می‌شود.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر