کد خبر: 798218 A

در مراسم افتتاحیه اولین نمایشگاه بومی سازی قطعات صنایع فولاد خوزستان مطرح شد:

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از شاخص های بهره وری این است که شرکت ها ارز کمتری از کشور خارج کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، عصر امروز چهارشنبه ۲۳ مردادماه، طی برگزاری مراسمی نخستین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد اولیه گروه فولاد خوزستان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی خوزستان برگزار شد‌.

حمایت از تولید داخل زمینه افزایش بهره وری و اشتغال است

محمدی مدیرعامل صنایع فولاد خوزستان در این مراسم اظهار کرد: در پی تحریم های ظالمانه بر کشور ما تحمیل شده است و با اتکاء بر رهنمودهای مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی میتوان زمینه های بروز خلاقیت را ایجاد کرد‌.

وی افزود: یقیناً تشکیل نمایشگاه های تخصصی در این راستا فرصت مغتنمی است که می تواند به شکوفایی استعدادهای نهفته کمک شایانی کند.

محمدی ادامه داد: شرکت فولاد خوزستان مفتخر است که بتواند در این بازه زمانی اقدام به برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی نماید هرچند که نمایشگاه یاد شده در محدوده، نیازمندی های شرکت فولاد خوزستان تعریف شده است، اما یقیناً چنین نمونه هایی را می توان در سایر صنایع نیز متمرکز و تکرار کرد.

مدیرعامل فولاد خوزستان تصریح کرد: از آنجایی که شرکت فولاد خوزستان یک بنگاه اقتصادی مادر هست استمرار فعالیت‌های آن یقیناً به صنایع داخلی کمک شایانی خواهد کرد.

وی ادامه داد:  فعالیت مستمر سازندگان قطعات و تجهیزات مواد اولیه از ارکان اساسی چرخه های اقتصادی کشور به حساب خواهد آمد و در دسترس بودن صنایع در داخل باعث امنیت خاطر شرکت های بزرگ خواهد بود.

5

محمدی اشاره کرد: ما به عنوان یک وظیفه ملی هر کجا احساس کنیم تجهیزات متناسب با استانداردهای جهانی موردنظر در داخل کشور و به ویژه در استان خوزستان تولید می شود، اولویت در این شرکت ها را در نظر می گیریم.

وی عنوان کرد: حمایت از این تولید مقدمه ایی برای تولید و اشتغال زایی و افزایش بهره وری از تمام عرصه ها و همچنین بهبود وضعیت اقتصادی و کاهش نرخ تورم و نهایتاً رشد و ترقی کشور خواهد بود.

ما در پهنه ملی به خوزستان افتخار می کنیم

خداداد غریب پور، معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت در ادامه مراسم، اظهار کرد: این نمایشگاه، اولین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد اولیه استانی در کشور است که نوآوری آن جزو افتخارات شرکت فولاد خوزستان است‌.

وی افزود: امیدوارم زمانی در زمینه دانش فنی نیز خودکفا شده و علاوه بر اینکه تجهیزات و قطعات را بومی سازی کنیم، بتوانیم دانش مهندسی را نیز تولید کنیم.

غریب پور ادامه داد: قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و بهبود فضای کسب و کار در مجلس تصویب شد که به موجب آن نیروی بیشتری به بخش خصوصی اضافه شد.

وی راه پیشرفت مملکت را وصل کردن دانشگاه به صنعت خواند و گفت: باید نیازهای تحقیقاتی صنعت به دانشگاه ها منتقل شود و اساتید برجسته این نیازها را مرتفع کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: یکی از شاخص های بهره وری ما این است که نیاز ارزی شرکت سال به سال کمتر شود.

غریب پور اشاره کرد: در حال حاضر، شرکت فولاد، معاونت علمی ریاست جمهوری، صندوق نوع آوری و شکوفایی و شرکت ایمیدرو از طریق مرکز تحقیقات و فناوری در جهت بومی سازی و قطع وابستگی و اتکاء به دانش داخلی در حال انجام فعالیت هستند که برای جلوگیری از موازی کاری دبیرخانه ای در ایمیدرو به منظور تشکیک مساعی و هم راستا کردن فعالیت ها تشکیل شده است.

6

وی با اعلام حمایت دولت از رخدادهای نظیر نخستین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات گروه صنایع فولاد، خاطرنشان کرد: این چنین رخدادهای سرمایه گذاری مهم و تأثیر گذار هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه ما در زمینه تکنولوژی وارد کننده هستیم، گفت: باید صاحب تکنولوژی و پس از آن صادر کننده باشیم، در حال حاضر در صنعت پیشرفت های زیادی داشتیم و در زمینه فولاد صاحب دانش شده ایم.

وی ادامه داد: ما در پهنه ملی به خوزستان افتخار می کنیم و این استان باید در ساخت داخل، استفاده از ظرفیت بومی و تربیت نیروهای توانمند و تحصیل کرده در زمینه های فنی و مهندسی پیشتاز باشد.

به تولید کنندگان داخلی فرصت ارتقاء کیفیت محصول را بدهیم

در پایان غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در مراسم افتتاخیه اولین نمایشگاه تخصصی بومی سازی قطعات فولاد خوزستان، اظهار داشت: این نمایشگاه به ابتکار صنایع فولاد خوزستان ایجاد شد که امیدواریم این راه ادامه داشته باشد.

وی افزود: این نمایشگاه اولین نمایشگاه بومی سازی است و کار بسیار ارزنده‌ای است که موجب اتصال مستحکم تر میان صنعت مادر با تولید کنندگان تجهیزات می شود.

7

شریعتی ادامه داد: این نمایشگاه باعث شد که پهنه همکاری‌ها بیش تر و گسترده تر شود و چرخه ثروت در استان به منظور اشتغال بیشتر و مؤثرتر افزایش پیدا کند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: نباید تنها در زمان تحریم ها به فکر صنعت بومی سازی بیفتیم و به محض اینکه دری باز شد کار را فراموش کنیم و یادمان برود چه کسانی در زمان سختی ها در کنار ما بودند؛ شاید کیفیت قطعات داخلی از مشابه خارجی آن ها کمتر باشد، اما آن قطعه خارجی حاصل چند صد سال کار بوده است باید به تولیدکننده داخلی زمان بدهیم و از آن حمایت کنیم.

16

1

2

3

8

12

9

10

 

خبرنگار: مریم جم

عکاس: مریم جم

گروه فولاد خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر