کد خبر: 795584 A

فرمانده دریابانی ماهشهر خبر داد:

فرماندهی دریابانی شهرستان بندر ماهشهر، از کشف و ضبط یک محموله سوخت قاچاق به ارزش بیش از ۹ هزار لیتر توسط دریابانی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، سرهنگ اکبر راشدنیا اظهار کرد: در راستای طرح تشدید کنترل نوار مرزی و جلوگیری از خروج سرمایه‌های ملی و هرگونه قاچاق، ماموران پایگاه دریابانی شهرستان بندر ماهشهر روز گذشته موفق به شناسایی ۲ فروند شناور صیادی با سوخت قاچاق شدند.

وی عنوان کرد: هر ۲ فروند شناسایی شده قصد خروج از کشور را داشته که چشم تیز بین دریابانان و حضور به موقع آنها در آب های شمال خلیج فارس منتج به کنترل و دستگیری سودجویان و کشف و ضبط ۹ هزار و پانصد لیتر سوخت شد.

فرماندهی ستاد دریابانی شهرستان بندر ماهشهر، با تشریح عملیات شناسایی افزود: ماموران این ستاد با کشف ضبط این محموله گازوئیل از جاسازهای تعبیه شده در هر دو شناور، از عرضه آن به دلال های کشورهای حاشیه خلیج فارس جلوگیری کردند تا بار دیگری گامی مهم و ارزشمند در مقابله با پدیده قاچاق برداشته باشند.

وی بیان کرد: سودجویان غافل از هوشیاری و آگاهی پرسنل دریابانی و کنترل و نظارت دقیق بر شناورها به بهانه صید و فعالیت های تجاری سوخت را بطور یارانه ای دریافت کرده و پس از چند روز بدون هیچ گونه فعالیت صیادی و دریانوردی اقدام به فروش آن به شناورهای کشورهای همسایه می کنند، اما درست در زمان لازم و مشخص با عزم جدی و برخورد قاطع نیرو های پلیس دریابانی رو به رو خواهند شد.

سرهنگ راشد نیا تعداد متهمان دستگیر شده این پرونده را ۴ نفر عنوان کرد و افزود: متهمان جهت بررسی و اعمال قانون به همراه کشفیات به مراجع ذی صلاح معرفی و ارجاع داده شدند.

2

3

خبرنگار: سالار قاسم پور

دریابانی شهرستان بندر ماهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر