کد خبر: 790217 A

شامگاه امروز صورت گرفت؛

چهار پروژه عمرانی فاضلاب شامل توسعه زیرساخت ها در مناطق کیانشهر، پردیس، ایستگاه پمپاژ الهادی و کوی مدرس با حضور موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، صادق حقیقی سرپرست شرکت آب و فاضلاب اهواز و جمعی از مسئولین استانی کلنگ زنی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، شامگاه امروز چهارشنبه ۲ مردادماه، شرکت آب و فاضلاب اهواز ۴ پروژه عمرانی در جهت توسعه زیر ساخت ها که شامل اجرا و اصلاح ۱۰ کیلومتر خطوط و انشعابات در منطقه کیانشهر، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ و حدود سه کیلومتر خط تحت فشار در پردیس و رفع معضل خیابان های گلفام و گلبهار، اجرای دو کیلومتر خط تحت فشار در خروجی ایستگاه پمپاژ الهادی و اصلاح نقاط ریزشی در کوی مدرس است را کلنگ زنی کرد.

عملیات اجرای اصلاح نقاط ریزشی خطوط فاضلاب بخش‌هایی از مناطق کیانشهر و سایر مناطق پراکنده شهر اهواز به مسافت ۱۰ کیلومتر خط جمع آوری فاضلاب با ابزار ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیمتر و یک ایستگاه پمپاژ با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان کلنگ زنی شد.

همچنین عملیات اجرای خطوط تحت فشار فاضلاب خروجی ایستگاه پمپاژ الهادی تا بلوار گلستان با دو خط دو قلو به قطر ۷۱۰ میلیمتر و با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان کلنگ زنی شد.

در ادامه، عملیات احداث ایستگاه پمپاژ و اجرای خط تحت فشار فاضلاب خروجی مناطق ملاشیه پردیس و خیابانهای گلفام و گلبهار با ۲/۷ کیلومتر خط ۷۱۰ میلیمتری به اضافه یک ایستگاه پمپاژ با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان نیز کلنگ زنی شد.

در پایان، عملیات اجرای اصلاح نقاط ریزشی خط فاضلاب محدوده کوی مدرس و سایر نقاط پراکنده شهر اهواز با حدود ۸۰۰ متر خط لوله ۴۰۰ در عمق ۶/۵ متری به ارزش حدود ۶ میلیارد تومان نیز کلنگ زنی شد.

بهداشت مردم خط قرمز ما است

صادق حقیقی پور، سرپرست شرکت آبفا اهواز در حاشیه پروژه کوی مدرس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امید است با اجرای پروژه کوی مدرس مشکل فاضلاب خیابان های ۲۰، ۲۱، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ این منطقه که دچار ریزش های متعددی شده اند، برطرف شود.

وی افزود: سعی کردیم با افزایش تعداد پیمانکاران، عملیات اجرایی پروژه ها را تا قبل از آغاز بارندگی ها که می‌توانند معضلات فاضلاب را تشدید کنند، به پایان برسانیم.

حقیقی پور عنوان کرد: مجموع اعتبار اولیه این ۴ پروژه عمرانی فاضلاب، ۶۰ میلیارد تومان است که از محل طرح های عمرانی ردیف توسعه شبکه جمع آوری فاضلاب شهر اهواز، تامین شده است.

وی افزود: البته تقریبا از اردیبهشت ماه سال جاری تا به امروز حدود ۲۰۰ میلیارد تومان پروژه فاضلاب را در شهر اهواز شروع کردیم و حدود ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز پروژه در دست اجرا داریم که بتوانیم نقاط ریزشی در اهواز را که یک پکیج ۵۶ نقطه ای و شناسایی شده است را رفع نقص کرده و شهر را به حالت عادی بازگردانیم. امیدواریم با اجرایی شدن پروژه الهادی معضلات مناطقی مانند کیان، کمپلو، خشایار، کوی علوی(شلنگ آباد) و ... به طور کل غرب اهواز که بافتی قدیمی دارد و سطح فاضلاب در منهل های آن‌مناطق بالا بوده و گاها دچار پس زدگی فاضلاب می شدند و خطر تلاقی آب و فاضلاب وجود داشت، اصلاح شود.

وی ادامه داد: ظرفیت پمپ های الهادی کافی بود، اما چون خط خروجی توانایی انتقال فاضلاب به اندازه کافی را نداشت، امروز عملیات اجرایی ایستگاه پمپاژ الهادی کلنگ زنی شد تا بتوانیم معضل قدیمی مردم منطقه را حل کنیم.

نامبرده با اشاره به اینکه در ایام سیلاب در منطقه پردیس فاجعه رخ داده بود و خط قطر بالای ریزش کرده بود، تصریح کرد: شبکه های فاضلاب اهواز اکثرا لوله های بتنی هستند بدون پوشش داخلی، محیط فاضلاب یک محیط خورنده است و با این اقدام تلاش کردیم که قدمی در راه حل مشکلات مردم این منطقه برداریم.

سرپرست شرکت آبفا اهواز با اشاره به اینکه مسئله بهداشت مردم خط قرمز ما است، تاکید کرد: امکان ندارد بدانیم  یک نقطه خطر تلاقی آب و فاضلاب وجود داشته باشد و کاری نکنیم، البته تا جایی که به ما اجازه ورود  بدهند.

7

10

6

1

2

4

5

خبرنگار: مریم جم

عکاس: مریم جم

شرکت آب و فاضلاب اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر