کد خبر: 790130 A

در آیین کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات جاده ای امیدیه- دیلم مطرح شد؛

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در کنار پایگاه های اورژانس و پلیس راه لازم و ملزوم و مکمل همدیگر در نجات جان مسافران و رسیدگی به حوادث جاده ای هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، علی خدادادی در آیین کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات جاده ای بین شهری شهید دستیاری امیدیه در محور امیدیه _ دیلم اظهار کرد: پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در کنار پایگاه های اورژانس و پلیس راه لازم و ملزوم و مکمل همدیگر در نجات جان مسافران و رسیدگی به حوادث جاده ای هستند.

وی افزود: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته و حمایت استاندار خوزستان در خصوص تأمین اعتبار لازم برای احداث پایگاه های امداد و نجات بین شهری در استان، عملیات اجرایی احداث 6 پایگاه امداد و نجات جاده ای آغاز شده است.

خدادادی تصریح کرد: امیدواریم که بتوانیم با حمایت شورای برنامه ریزی و فرماندار شهرستان امیدیه این پایگاه را هرچه سریع تر در این منطقه پرخطر احداث کنیم.

وی ادامه داد: تأمین اعتبار لازم به مبلغ 330 میلیون تومان در سال 97 انجام شده و کار پیمانکار از فردا آغاز می شود و 552 میلیون اعتبار مورد نیاز باقیمانده در سال 98 نیز توسط شورای برنامه ریزی امیدیه تصویب شده است.

خدادادی تاکید کرد: احداث و راه اندازی 6 پایگاه امداد و نجات بین شهری از سال قبل در دستور کار هلال احمر خوزستان قرار گرفته است که ساخت این پایگاه ها در شهرستان های شوش، باوی، مسجدسلیمان، دشت آزادگان و امیدیه آغاز شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد: در روزهای آینده، کلنگ ساخت و راه اندازی پایگاه امداد و نجات گلگیر در محور مسجدسلیمان ـ هفتکل نیز بر اساس این گزارش، زمین خواهد خورد.

خدادادی گفت: امیدواریم با حمایت فرماندار و شورای برنامه ریزی امیدیه، احداث و راه اندازی این پایگاه زمینه ساز کاهش مخاطرات و حوادث جاده ای باشد.

وی بیان کرد: این پایگاه شامل بخش های ویژه برای عملیات های امداد جاده ای، محلی برای اسکان اضطراری مسافران در راه مانده و پد مخصوص فرود بالگرد برای ارائه خدمات امداد هوایی به ویژه در ایام نوروز است.

خدادادی اشاره کرد: پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در کنار پایگاه های اورژانس و پلیس راه لازم و ملزوم و مکمل همدیگر در نجات جان مسافران و رسیدگی به حوادث جاده ای هستند.

وی در پایان گفت: خوشبختانه این مسئله در احداث این پایگاه در این مکان پیش بینی شده که پایگاه های هلال احمر علاوه بر ارائه خدمات امدادی، مرکز خدمات بشردوستانه به مناطق محروم اطراف این پایگاه ها هستند که می تواند نقطه امیدی برای جوانان و داوطلبان هلال احمر باشد تا بتوانند در مسیر محرومیت زدایی و توانمندسازی اقشار آسیب پذیر منطقه اقدام کنند.

WhatsApp Image 2019-07-24 at 5.35.23 AM(1)

WhatsApp Image 2019-07-24 at 5.35.23 AM

WhatsApp Image 2019-07-24 at 5.35.26 AM

WhatsApp Image 2019-07-24 at 5.35.23 AM(2)

WhatsApp Image 2019-07-24 at 5.35.24 AM(1)

WhatsApp Image 2019-07-24 at 5.35.24 AM

جمعیت هلال احمر خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر