کد خبر: 785811 A

امروز و طی مراسمی در حمیدیه؛

صبح امروز دوشنبه ۲۴ تیرماه با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، مراسم کلنگ احداث ۱۲ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی شهرستان حمیدیه به زمین زده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، این مراسم با حضور شاهین هاشمی سرپرست فرمانداری، دادستان و ریاست دادگستری شهرستان حمیدیه، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی و مدیرکل پزشک قانونی استان خوزستان و سایر مسئولین شهرستان، برگزار شد.

مراسم کلنگ زنی احداث  ۱۲ واحد مسکونی سیل‌زده تحت پوشش کمیته امداد در سطح شهرستان حمیدیه  با همت پزشکی قانونی استان خوزستان، کمیته امداد امام خمینی حمیدیه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان معین کرمان برگزار شد.

شاهین هاشمی سرپرست فرمانداری شهرستان حمیدیه در این مراسم  ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین حاضر و خیرین در این راستا، گفت: وام بلاعوض به مبلغ ۱۵ میلیون تومان توسط بنیاد مسکن و ۱۰ میلیون تومان بلاعوض دیگر نیز توسط کمیته امداد امام خمینی حمیدیه به همراه ۴۰ میلیون تومان وام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان معین کرمان و ۱۰ میلیون تومان توسط پزشکی قانونی استان خوزستان به این امر مهم تخصیص داشته شد.

وی افزود: برای هر واحد مسکونی، ۸۰ متر زیربنا در نظر گرفته شده است.

کمک ۴۰۰ میلیون تومانی کارکنان پزشکی قانونی کشور به سیل زدگان خوزستان

مرتضی موصلی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان خوزستان نیز در آیین کمک رسانی به احداث مسکن مددجویان سیل زده از محل عنایات کارکنان پزشکی قانونی که در شهرستان حمیدیه برگزار شد، اظهار کرد: مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان از طرف کارکنان سازمان پزشکی قانونی کشور به سیل زدگان‌خوزستان اهدا شده است که در قالب تفاهم نامه ای با کمیته امداد امام خمینی جهت بازسازی و نوسازی منازل آسیب دیده و تخریب شده در مناطق سیل زده اختصاص یافت.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه، ۴۰ واحد مسکونی در خوزستان احداث خواهد شد که از این تعداد ۱۲ واحد در حمیدیه و ۲۷ واحد در سوسنگرد و ۱ واحد در هویزه است.

در ادامه، سید فرزاد حسینی مدیر کل پزشکی قانونی استان خوزستان ضمن رونمایی از این اقدام خیرخواهانه اظهار کرد: حدود ۸۰۰ میلیون تومان توسط همکاران پزشکی قانونی جمع آوری شد که ۴۰۰ میلیون تومان آن سهم خوزستان برای ساخت مسکن با همکاری کمیته امداد امام خمینی است.

وی با اشاره به شخصی بودن این اقدام تصریح کرد: در نظر داشتیم این کمک ها ماندگار شوند، از طرفی نیز نبود سر پناه و شرایط نامناسب برخی منازل نیاز به اقدام در امر مسکن را مهم مینمود، به همین منظور تصمیم گرفتیم هرکس به  اندزه وسع خود برای بازسازی منازل سیل زده کمک کند.

WhatsApp Image 2019-07-15 at 12.47.15 AM

 

WhatsApp Image 2019-07-15 at 12.47.17 AM

حمیدیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر