کد خبر: 784780 A

ایلنا از خوزستان گزارش می‌دهد؛

طی روزهای گذشته در مجتع تجاری کادوس ۳ آبادان اتفاقاتی رخ داده است که اگر مورد توجه قرار نگیرد وقوع فاجعه انسانی در آن، دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در سال‌های اخیر با رشد روزافزون جمعیت و افزایش ساخت و سازها در سطح شهرها، تحولات عمده‌ای به وجود آمده که این تحولات، خطرات ناشی از ساختمان سازی‌ها را افزایش می‌دهد و تنها با رعایت بعضی از نکات ایمنی و حفاظتی می‌توان میزان این خطرات را به مقدار قابل توجهی کاهش داد.

در واقع می‌توان از طریق کنترل روش‌های استفاده از رعایت نکات ایمنی و تمهیدات به هدف‌های حفاظت و ایمنی در ساختمان دست یافت؛ منظور از ایمنی ساختمان فراهم آوردن یک سری امکانات و تسهیلات (با رعایت ضوابط قانونی) در ساختمان است که باید امنیت و شرایط بهداشتی را ایجاد کند.

ایمنی ساختمان‎ها به طور قطع به عنوان مهم‎ترین بخش ساختمان‌سازی یک مؤلفه بسیار جدی است که نباید از آن غفلت کرد.

طی روزهای گذشته در مجتع تجاری کادوس 3 آبادان اتفاقاتی رخ داده است که اگر مورد توجه قرار نگیرد وقوع فاجعه انسانی در آن به دور از انتظار نخواهد بود.

یکی از کسبه این مجتمع تجاری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: این مجتمع که چندین بار به دلیل عدم  داشتن پایان کار، ایمنی و استاندارد و همچنین اخطارهای اداره آتش نشانی و بی توجهی مالک دچار حادثه آتش سوزی شده بود، اکنون نیز با خطر ریزش ساختمان و فاجعه انسانی به دلیل ساخت و ساز غیرایمن و اضافه بار ساختمانی و همچنین تغییر کاربری بدون مجوز توسط پسر مالک( که مالکیت آن هم در شبه است) دست و پنجه نرم می‌کند.

وی افزود: در این راستا اخطارها و پیگیری‌های حراست شهرداری، آتش نشانی و دادستان عمومی و انقلاب آبادان مبنی بر پلمپ محل و توقیف عملیات ساختمانی انجام شده است، ولی پلمپ محل بدون اجازه دادستانی فک پلمپ شد و نکته مهم اینکه مصالح به قوت خود با آن حجم بالا باقی است و براساس نظریه یکی از کارشناسان نظام مهندسی بار زنده بیش از حد مجاز بروی طبقه 4  قطعا منجر به سقوط بر روی طبقات پایین می‌شود که فاجعه انسانی را در پی دارد.

این کسبه مجتمع تجاری کادوس 3 آبادان تصریح کرد: آیا دستور پلمپ و پیگیری‌های دادستان عمومی و انقلاب، اداره حراست و اداره آتش‌نشانی آبادان برای تخلیه محل از مصالح غیرمجاز، خطرناک و غیرقانونی شخصی که حتی مالکیت ملک را ندارد کافی نیست؟

وی در پایان تاکید کرد: چه کسی اجازه انجام این تخلفات را داده است و چرا با وجود اینکه جان مردم در خطر است، چشم خود را بر روی موضوع به این مهمی بسته‌اند.

WhatsApp Image 2019-07-12 at 11.32.40 PM(2)

WhatsApp Image 2019-07-12 at 11.32.40 PM(2)

WhatsApp Image 2019-07-12 at 11.32.40 PM(4)

WhatsApp Image 2019-07-12 at 11.32.40 PM(5)

WhatsApp Image 2019-07-12 at 11.32.40 PM

آبادان مجتمع تجاری کادوس 3
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر