کد خبر: 780354 A

طی مراسمی انجام شد؛

طی مراسمی در روستای اسلام آباد، پروژه ها وطرح های مخابراتی شهرستان دزفول با هزینه ای بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، طی آیینی با حضور نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان، معاون سازمان تنظیم مقررات، مدیر مخابرات منطقه خوزستان، معاون ارتباطات سیار منطقه، رییس مخابرات دزفول و تنی چند از مسئولین شهری و روستایی در محل مرکز روستایی اسلام آباد، با هزینه ای بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

این طرحها شامل: توسعه شبکه تلفن ثابت -۵۵۹۶ شماره تلفن، توسعه دیتا -۵۰۴۴ پورت، توسعه شبکه فیبر نوری -۵۶۵ متر و نوسازی و توسعه ۳۲ سایت همراه اول و توسعه شبکه ارتباطات در مرکز شهرستان، شهرک صنعتی و روستاهای اسلام آباد، شهیدبهشتی، منتظری، خیبر، انقلاب، قلعه طوق، گاومیر و زاویه مشعلی است.

رحیم فلاح زاده مدیر مخابرات استان، مهمترین اولویت مخابرات منطقه خوزستان در سال جاری را اجرا و توسعه فیبر نوری روستاها و توسعه شبکه ارتباطی دیتا و تلفن ثابت و همراه در مکان های مورد نیاز اعلام کرد و گفت: با پیگیری نمایندگان استان، از ۱۵۰۰۰ کیلومتر فیبر نوری اجرایی در سطح کشور، سهم استان خوزستان ۵۰۰ کیلومتر است که اجرای شبکه فیبر نوری در شهر جدید جندی شاپور دزفول نیز در این راستاست و توسعه صنعت مخابرات و ارتباطات در روستاها، در راستای تحقق شعار رهبر معظم انقلاب به منظور ایجاد رونق و تولید اقتصادی در این مناطق است.

مدیر مخابرات منطقه خوزستان با اعلام اینکه برای انجام طرحها و پروژه های ارتباطات سیار، توسعه شبکه فیبرنوری، دیتا و تلفن ثابت در مناطق شهرستان دزفول، بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: راه اندازی و توسعه شبکه ارتباطی تلفن ثابت و همراه اول در روستای اسلام آباد و مناطق اطراف و استفاده روستاییان از شبکه و اینترنت پرسرعت، بمنظور برخورداری از خدمات دولت الکترونیک، برای تولید و رونق اقتصادی در این مناطق بوده است.

وی همچنین ضمن قدردانی از نماینده شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی برای جذب اعتبارات، بمنظور بهبود وضعیت شبکه ارتباطی، گفت: توسعه فیبرنوری از اولویت های مخابرات منطقه خوزستان است.

وی ابراز امیدواری کرد که با اجرای طرح های مخابراتی، خدمات بیشتری به مناطق روستایی و حاشیه ای ارائه گردد.

در ادامه این مراسم، مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان خوزستان عنوان کرد: توسعه ارتباطات در قالب طرح uso از اهداف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که میتواند کمک شایانی به رونق روستاها باشد.

صالح نساج افزود: توسعه ارتباطات در ۹۰ درصد روستاهای کشور در قالب برنامه توسعه ششم بوده است که با پیگیری های نماینده شهرستان دزفول و تلاش همکاران در مخابرات منطقه خوزستان، بیشترین خدمات ارتباطی ارائه شده به مناطق سردشت و شهیون دزفول بوده است.

پاپی زاده نماینده مردم شهرستان دزفول در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مراسم، گفت: بزرگترین پروژه مخابراتی جنوب غرب کشور، مربوط به دزفول است که با اجرای این طرحها پوشش ارتباطی ۱۰۰ درصدی در شهرستان دزفول اتفاق خواهد افتاد که با همت مخابرات منطقه خوزستان، میسر خواهد شد.

در پایان این مراسم، پاپی زاده از تلاش های صورت گرفته به منظور اجرای طرح های مخابراتی و رفع مشکلات شبکه ارتباطی، از رحیم فلاح زاده مدیر و کارکنان مخابرات منطقه خوزستان به ویژه شهرستان دزفول قدردانی کرد.

گفتنی است، روستای اسلام آباد دزفول ۷۵۰ مشترک تلفن ثابت دارد که در تقسیمات جدید کشوری به شهر و نام جدید جندی شاپور تغییر می یابد.

WhatsApp Image 2019-07-02 at 1.23.55 AM(1)

WhatsApp Image 2019-07-02 at 1.23.54 AM

WhatsApp Image 2019-07-02 at 1.23.55 AM

دزفول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر