کد خبر: 779657 A

معاون عمرانی استانداری خوزستان خبر داد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: کار بازسازی ۱۰ مدرسه آسیب دیده از سیل در روستاهای شهرستان شادگان با اعتباری بیش از ۹۲ میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، فاضل عبیات در آئین آغاز عملیات بازسازی و احداث این مدارس در مناطق سیل زده شادگان اظهار داشت: طبق بررسی به عمل آمده ۱۰ واحد آموزشی در شهرستان شادگان بر اثر سیل دچار خسارت شدند که با برآورد هزینه‌ها عملیات احداث و بازسازی آنها از امروز آغاز شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان میزان اعتبار بازسازی مدارس سیل زده شادگان را ۹۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: خسارت وارده به ۶ مدرسه به حدی است که نیاز به تخریب و احداث مجدد دارند که با آغاز عملیات احداث آنها این مدارس در مدت ۶ ماه آینده به بهره برداری خواهند رسید.

وی به زمان کوتاه باقیمانده تا آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: چهار مدرسه دیگر در شهرستان شادگان بر اثر سیلاب دچار خسارت شدند که مرحله بازسازی آنها تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت و برای سال تحصیلی جدید آماده خواهند شد.

سعید حاجیان فرماندار شادگان نیز در این آئین خاطرنشان کرد: سیل مدارس شادگان را با مشکلات جدی مواجه کرد و بیشترین حجم خسارات را در این مناطق داشتیم.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر