کد خبر: 778742 A

مدیرعامل اتحادیه شماره یک مسکن مهر بندر امام خمینی:

مدیرعامل اتحادیه شماره یک مسکن مهر بندر امام خمینی با انتقاد از عملکرد بانک صادرات، گفت: این بانک بعد از ۴ سال وقفه بی مورد در تقسیط وام های دریافتی، اکنون خواهان دریافت خسارت تاخیر از وام گیرندگان بندر امامی شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، ابوالقاسم کمالی فرد، در این خصوص اظهار داشت: تعاونی های مسکن مهر در سال ۸۶ شروع به ساخت و ساز نمودند و بعضی از آنها موفق به گرفتن پایان کار شدند و خانه ها را تحویل صاحبانشان دادند.

وی بیان کرد: مبلغ وام دریافتی، ۲۵ میلیون تومان بوده با سود ۴ درصد و مشارکت ۲۰ ساله توسط بانک صادرات، به عنوان بانک عامل و تسهیل دهنده، ولی این بانک بعد از دولت احمدی‌نژاد زیر بار سود ۴ درصد نمی رفت تا بالاخره با رایزنی های فراوان، در سال ۹۴ موافقت کرد و از همان سال، اعضای ما به بانک مراجعه و تشکیل پرونده دادند که تا امسال خبری مبنی بر تقسیط وام از سوی بانک مذکور نشد.

کمالی فرد ادامه داد: جدیدا بانک صادرات پس از ۴ سال توقف بی دلیل، مبادرت به قسط بندی و محاسبه سود همین دوران مسکوت مانده که از سوی خود بانک بوده را از وام گیرندگان دارد که طبق محاسبات بانک‌، اصل وام ۲۵ میلیون تومانی، ۵۷ میلیون تومان شده و از قرار هر ماه، حدود ۶۰۰ هزار تومان قسط بندی گردیده که این تصمیم، ظلمی بزرگ و خطایی نابخشودنی نسبت به اعضای کم درآمد تعاونی مسکن مهر بندر امام خمینی است.

مدیرعامل اتحادیه شماره یک مسکن مهر بندر امام خمینی در پایان گفت: این اقدام بانک صادرات، به نوعی ساکنین مسکن مهر و مخصوصا فرهنگیان را به شوک فرو برده که امیدواریم با ورود مسئولین ذیربط به این موضوع، شاهد تجدید نظر بانک صادرات باشیم.

مسکن مهر بندر امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر