کد خبر: 777975 A

به دنبال افزایش بار مصرف شبکه برق؛

به دنبال افزایش بار مصرف شبکه توزیع برق، ترانس برق در خیابان یکِ دانشجوی شهرک دانشگاه اهواز، آتش گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، ساعت 16:40 عصر امروز سه شنبه ۴ تیرماه در اثر افزایش بار مصرف شبکه توسط ساکنین خیابان یکِ دانشجوی شهرک دانشگاه اهواز، یک دستگاه ترانس برق تغذیه کننده برق مشترکان بدلیل گداخته شدن تجهیزات دچار احتراق شده و شعله ور گردید.

لازم بذکر است، از ابتدای هفته جاری از سوی مدیریت بحران استانداری خوزستان و سازمان هواشناسی اطلاعیه های مبنی بر افزایش دمای هوا صادر شده و نیز به دستور استاندار خوزستان تایم اداری برای روز سه شنبه ساعت ۱۲ اعلام شد.

همچنین در همین راستا توصیه های مکرری از سوی کارشناسان برق در راستای پدیده گرما و همزمانی مصرف در ساعت پیک یا اوج مصرف برق که از ساعت ۱۳ تا ۱۷ و از غروب آفتاب تا ساعت ۲۳ است به شهروندان اعلام شده، ولی بعضا مشاهده می شود تعدادی از شهروندان به این پیام ها اعتنایی نکرده و زمینه سلب آسایش را برای خود و اطرافیان فراهم می نمایند.

در خصوص بروز این حادثه کارشناسان ایمنی و گروه عملیات در محل حاضر شده و ترانس مذکور را بوسیله کلیدهای جداسازی از مدار خارج و برق مشترکین دیگری که از این خط تغذیه می شدند را برقرار کردند. همچنین دستور کار اصلاح و تعویض تجهیزات آسیب دیده صادر و در حال رفع خطر است.

روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر