کد خبر: 777077 A

رئیس بیمه سلامت ماهشهر: 

دکتر افشین آریایی خبر از شروع فاز اول بیمه الکترونیک در شهرستان بندر ماهشهر داد. 

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر ماهشهر، افشین آریایی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: بیمه سلامت استان خوزستان با مدیریتی جدی و کار آمد همزمان با تحولات حوزه بیمه سلامت موفق شد تا از رده 30 کشوری به رده اول کشوری ارتقا یابد.

وی گفت: شهرستان بندر ماهشهر متشکل از حوزه مرکزی، بندر امام خمینی، شهرک شهید چمران و شهرستان هندیجان است که در مدت 11 ماه گذشته در تمام شاخص های بیمه سلامت در استان، رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان بیمه سلامت شهرستان بندر ماهشهر، با معرفی بیمه سلامت و نقش آن در جامعه، گفت: بیمه سلامت تنها بیمه ای است که به صورت تخصصی در حوزه درمان و بهداشت سرمایه گذاری وسیعی کرده که امروز به سمت الکترونیکی شدن در حال حرکت است که نظام سلامت گام مهم و ارزنده ای در این راستا برداشته و در آینده ای نزدیک با بلوغ این نظام، خدمات شایانی ارائه خواهد داد.

وی افزود: بیمه سلامت در سال 97 با دو طرح اعتبار سنجی در بخش سرپایی و خدمات بستری، همچنین استحقاق سنجی بیماران و بیمه شدگان، موفق به توسعه و پیشرفت در این حوزه شده است که این استحقاق سنجی شامل خدمت ویزیت، ارجاع به متخصص، تجویز دارو و درخواست پاراکلینیک خواهد بود.

دکتر آریایی عنوان کرد: اجرای این طرح موجب کنترل هزینه ها، صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع در تمام شاخص ها خواهد بود که مهم ترین ماموریت این طرح، نسخه پیچی، نظام نسخه نویسی، نظام پزشک خانواده و ارجاع، نظام بیمه الکترونیک و پرونده الکترونیک سلامت به شمار خواهد آمد.

وی با بر شماردن اهمیت و مزایای طرح نظام الکترونیک و حذف دفترچه تصریح کرد: با حذف دفترچه  سالانه از هدر رفت بیش از 200 میلیارد تومان هزینه چاپ دفترچه جلوگیری خواهد شد که این مبلغ  می تواند ذخیره شده و در ارائه خدمات بیشتر به بیمه شدگان هزینه شود.

وی افزود: از مهم ترین مزایای طرح نسخه نویسی الکترونیک، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

حذف دفترچه، حذف اسناد کاغذی و امکان تولید صورتحساب الکترونیک ، کاهش استفاده از کاغذ، ایجاد پرونده الکترونیک برای بیمه شدگان، برقراری انضباط مالی و جلوگیری از هدر رفت منابع، فراهم سازی مدیریت دارو و تجهیزات در شرایط تحریم، کاهش سوء استفاده از دفترچه بیمه، کاهش هزینه انرژی.

 به گزارش خبرنگار از شهرستان بندر ماهشهر، در حال حاضر این طرح در استان خوزستان در حال اجرا است و شهرستان بندر ماهشهر، نیز از فردا دوشنبه سوم تیرماه با افتتاح و آموزش این پروژه به موسسات و مطب های طرف قرار داد در فاز اول برنامه، به سیستم نسخه نویسی کشوری متصل خواهد شد.   

 

خبرنگار: سالار قاسم پور

بیمه سلامت خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر