کد خبر: 768405 A

سرپرست اداره کل دفترفنی استانداری خوزستان تاکید کرد:

سرپرست اداره کل دفترفنی، امور عمرانی حمل و نقل و ترافیک استانداری خوزستان از اجرای قانون مجریان ذیصلاح در پروژه های ساختمانی برای ساختمان های 7 طبقه از مرداد ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، هدایت الله زارع زاده که در اولین جلسه کارگروه تخصصی صنعت ساختمان اظهار داشت: براساس ماده 4 قانون نظام مهندسی کنترل ساختمان اشتغال اشخاص حقیقی و حقوقی به امور فنی در بخش های ساختمان و شهرسازی مستلزم داشتن صلاحیت حرفه ای می باشد به همین منظور استفاده از مجریان ذیصلاح در پروژه های ساختمانی امری اجتناب ناپذیر بوده و پس از جلساتی که در این خصوص برگزار شد لزوم اجرای این قانون به شهرداری اهواز، اداره کل راه و شهرسازی استان و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ابلاغ شده است.

وی افزود: ساخت و سازهای بی کیفیت و غیراستاندارد یکی از معضلات صنعت ساختمان در شهرهای بزرگ می باشد که به دلیل ورود افراد غیر متخصص به این صنعت در سال های اخیر شاهد گسترش ایت ساختمانها بوده ایم و اجرای قانون ورود مجریان ذیصلاح به صنعت ساختمان می تواند شرایط و کیفیت ساختمانها را بهبود ببخشد.

سرپرست اداره کل دفترفنی استانداری خوزستان در ادامه از تقلیل زمان تشکیل پرونده تا صدور پروانه به مدت یک مدت هفته خبرداد و گفت: تسهیل در مراحل صدور پروانه مجریان ساختمانی ذیصلاح از سوی اداره کل راه و شهرسازی از دیگر مصوبات این کارگروه بود به نحوی که تا پایان تیرماه سال جاری زمان صدور پروانه صلاحیت اجرا از زمان تشکیل تا تکمیل پرونده و صدور پروانه ساختمانی حداکثر به یک هفته تقلیل یابد.

زارع زاده در پایان گفت: به زودی نیز جلسه ای جهت تبیین و هماهنگی لازم بین مجریان ذیصلاح با تشکل های صنعت ساختمان و انبوه سازان از طریق اداره کل دفترفنی استانداری خوزستان برگزار خواهد شد.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر