کد خبر: 767642 A

معاون عمرانی استاندار خوزستان:

معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: تعهداتی که مسئولین در زمان سیل به مردم آسیب دیده داده اند، انتظاراتی در آنها ایجاد کرده که باید به آن رسیدگی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، فاضل عبیات عصر دوشنبه ۶ خرداد ماه در جلسه شورای هماهنگی ستاد بحران که در فرمانداری دشت آزادگان به ریاست استاندار خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان دشت آزادگان با توجه به خسارت هایی که به آن وارد شده است نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.

وی افزود: برخی از خیران آمادگی خود را برای بازسازی منازل آسیب دیده اعلام کرده‌اند که باید از این ظرفیت استفاده کرد. بنیاد مسکن نیز به وظیفه ذاتی خود عمل می‌کند، البته انتظار میرود بنیاد مسکن در ارتباط با بحث معرفی افراد به بانک ها تلاش بیشتری داشته باشد.

عبیات عنوان کرد: تنها وسیله ای که برای مدیریت و کنترل پروژه بازسازی و نوسازی احتیاج داریم بحث مرحله‌ای بودن پرداخت ها است که در شرایط کنونی نیاز است جلساتی برای ساماندهی این امر از بعد اجرایی و عملیاتی تشکیل شود.

وی با اشاره به اینکه ضرورت مدیریت و ساماندهی و بازسازی و نوسازی احساس می‌شود، گفت: بنیاد مسکن باید در این زمینه فعال باشد و تنها مکانیزم آن مرحله ای قرار دادن اعطای تسهیلات نباشد ما محدودیت زمانی داریم و باید کارها را به صورت جدی تر دنبال کنیم.

معاون عمرانی استاندار خوزستان تصریح کرد: برخی از دستگاه‌ها اندکی از احساس و شوری که باید در ارتباط با کنترل سیلاب داشته باشند فاصله گرفته‌اند مراحل آخر تبعات سیلاب را باید به خوبی مدیریت کنیم.

عبیات خاطرنشان کرد: از فرماندار دشت آزادگان خواسته ایم لیستی از تعهدات و مصوباتی که در طول مدیریت سیلاب در جلسات مختلف انجام شده تهیه کند تا به روند اجرایی شدن آنها رسیدگی شود.

وی در ادامه تاکید کرد: مسئولان تعهداتی را داده‌اند که باید در این زمینه نیز پاسخگو باشند، چرا که این تعهدات، انتظاراتی را در مردم ایجاد میکند که باید پیگیری شود.

معاون عمرانی استاندار خوزستان در پایان بیان کرد: در آستانه عید سعید فطر قرار داریم که این عید برای همه مردم ایران  به ویژه خوزستانی ها از اهمیت زیادی دارد و یکی از مهمترین اعیاد در فرهنگ اسلامی ما است در این منطقه نیز بعد از وضعیت سیلاب امیدواریم شرایطی به وجود بیاید تا از نظر وضعیت شهرها و روستاها عید فطر باشکوه فراوان برگزار شود و تمامی دستگاه‌ها کمک کنند تا حالت بازیابی روحی و معنوی در مردم اتفاق بیفتد.

خبرنگار: مریم جم

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر