کد خبر: 766604 A

یادداشتی از روح الله پورطالب:

روح الله پورطالب، نویسنده و پژوهشگر مسائل سیاسی و بین الملل و از کشتی گیران سابق استان خوزستان، در یادداشتی به انتقاد از عملکرد فدراسیون کشتی پرداخته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، پورطالب در این یادداشت نوشته است:

زمانی که واژه تروریسم را می شنوید بی شک یاد عملیات تروریستی، خشونت سیاسی، تهدیدات اجتماعی یا حملات برنامه ریزی شده در ذهن خطور می کند، ولی هدف ما از این نوشتار با گفتمان تروریسم ورزشی چیزی فراتر از حمله سخت است.

تهدیدات تروریستی تنها به بمب گذاری و تیراندازی محدود نمی شود، بلکه حوزه وسیعی را در قالب تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم در بر می گیرد.

تروریسم، پدیدهای جدی در مناسبات و روابط اجتماعی بشری می باشد، که دارای سه ویژگی اساسی است:

1-    پدیده ای سیاسی است

 2-    مبتنی بر توطئه و طرح از پیش تعیین شده است

 3-    بر علیه مردم بی دفاع اعمال می شود.

با این شرایطی که نام بردیم، بی شک این روزها فدراسیون کشتی درگیر یک مناسبات تروریستی است که وزارت ورزش و جوانان را می توانیم بانی آن بدانیم. به طوری که طبقِ بندِ یک، تروریسم که یک پدیده سیاسی است، فدارسیون کشتی را به یک پایگاه سیاسی تبدیل کرده اند تا بتوانند با مهندسی کردن انتخابات فدارسیون، آن گزینه ای را که مدنظر دارند بر کرسی فدراسیون بنشانند.

گزینه دوم به این اشاره داشت که تروریسم مبتنی بر طرح از پیش تعین شده است. در این خصوص باید گفت تقریبا در وزارت ورزش و فدارسیون نیز یک نقش از پیش تعین شده اتفاق افتاده است، به طوری که با انتخاب یک نماینده مجلس، با یک تیر چند نشان زده اند، یکی اینکه با لابی گری توانسته اند فعلا استیضاح وزیر ورزش را به تعویق اندازند و همچنین به مقاصد خود در مهندسی انتخابات فدارسیون کشتی برسند

گزینه سوم یک حمله تروریستی این است که بر علیه مردم بی دفاع اعمال می شود، در این خصوص باید گفت، بی دفاع تر و مظلوم تر از جامعه پهلوان خیز کشتی در این کشور نمی توانید پیدا کنید، چرا این امر مثل روز روشن است که کشتی گیران همیشه جزء مظلومین ورزش بوده اند و بارها و بارها این امر در همه زمینه ها بر همگان ثابت شده است.

پس با این اوصاف، آنچه به نگارش در آمد این روزها تروریسم ورزشی در فدارسیون کشتی و وزارت ورزش و جوان در حال جولان دادن است و متاسفانه نمایندگان مجلس که می بایست پشتیبان مردم و ورزش باشند سکوت اختیار کرده اند و به دنبال لابی گری و باندهای خود هستند.

 

 

فدراسیون کشتی روح الله پورطالب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر