کد خبر: 764930 A

مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان مطرح کرد:

مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان گفت: 244 روستا و بیش از 200 هزار نفر در خوزستان درگیر سیل شدند و در حال حاضر فقط دو روستا در خوزستان درگیر آبگرفتگی و محاصره سیلاب هستند.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، عبدالله حسینی بندانی در جلسه بررسی آخرین وضعیت شهرستان‌های سیل‌زده خوزستان که امروز 29 اردیبهشت ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: 244 روستا و بیش از 200 هزار نفر در خوزستان درگیر سیل شدند.

وی افزود: در این رابطه بسیاری از روستاها آسیب دیدند و در زمان سیل به صورت 100 درصدی دچار آبگرفتگی شدند و برخی از روستاها نیز در محاصره سیلاب قرار گرفتند و خسارت‌های جدی به آنها وارد شد.

مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان تصریح کرد: در حال حاضر با تلاش‌هایی که انجام گرفته است و همچنین فروکش کردن آب در مناطق استان، فقط دو روستا درگیر آبگرفتگی و محاصره سیلاب هستند.

حسینی عنوان کرد: یکی از این روستاها در شهرستان حمیدیه و دیگری در شهرستان شاوور است و امیدواریم تا ظرف مدت دو تا سه روز آینده آب در آن روستاها نیز فروکش کند.

2_اا

وی با بیان اینکه سیلی که در خوزستان اتفاق افتاد یک سیل فرسایشی بود، ادامه داد: گزارش خسارت‌هایی که به زیرساخت‌ها وارد شده توسط دهیاران رصد و در قالب گزارشی ارائه شده است.

مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان بیان کرد: در سال 97 با تعاملی که با بنیاد برکت در بحث بیمه منازل روستایی انجام گرفته است، منازل حدود 143 هزار و 503 خانوار روستایی بیمه شد و این کار خوشبختانه باعث شد تا کمک بسیار خوبی برای جبران خسارت‌ها شود.

حسینی ادامه داد: تا به امروز بنیاد برکت حدود 20 میلیارد تومان خسارت را به منازل تحت پوشش بیمه برآورد کرده و در حال پرداخت این خسارت‌ها است.

وی در خصوص بحث حریم رودخانه ها اظهار کرد: باید این موضوع در سطح ملی پیگیری حل و مشخص شود. در این زمینه نیاز است تا بازنگری در خصوص این مساله انجام بگیرد تا بتوان در خصوص جا به جایی  منازل روستایی در حریم رودخانه ها تصمیم گیری کرد.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر