کد خبر: 763670 A

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: اگر مردم در روند بازسازی و احداث واحدهای مسکونی همکاری و کمک کنند کارها سریعتر و بهتر انجام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، علیرضا تابش پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، در مراسم آغاز بازسازی و آیین کلنگ زنی اولین واحد مسکونی تخریبی در سیل استان خوزستان واقع در روستای عیله ۱ در بخش شعیبیه شهرستان شوشتر اظهار کرد: بازسازی ارتباط مستقیم با مردم دارد و با همکاری و مشارکت آنها عملیاتی می‌شود.

وی افزود: مردم باید زندگی پس از حادثه را بپذیرند و در بازسازی مشارکت کنند تا کارها سرعت بگیرد.

تابش ضمن اشاره به افتتاح ۲۹ هزار واحد مسکدنی پس از سیل در استان کرمانشاه، تصریح کرد: به مردم کرمانشاه پس از زلزله نیز گفتم اگر در روند بازسازی مشارکت نکنند کارها به کندی پیش میرود، البته خسارات وارده در کرمانشاه نسبت به خوزستان بسیار گسترده تر و بیشتر بود، اما با همکاری مردم تنها در طول حدود ۱۴ ماه ۲۹ هزار واحد مسکونی احداث و تعداد قابل توجهی نیز بازسازی شده اند اگر مردم خوزستان نیز  همکاری کنند کار سریع تر پیش خواهد رفت.

وی با اشاره به اینکه پرونده های واحد های تعمیراتی به زودی تشکیل می‌شوند، خاطرنشان کرد: مردم برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی می شوند و پس از تشکیل پرونده دیگر نیازی نیست به بنیاد مسکن مراجعه کنند و تسهیلات بلاعوض به حساب بانکی آنها واریز خواهد شد؛ همچنین برای ضمانت بانکی نیز نیازی به ضامن ندارند و ضمانت زنجیره ای برای آنها کفایت میکند.

رئیس بنیاد مسکن تاکید کرد: مردم برای تسریع در روند کار باید دست به کار شوند حتی می توانند برای بازسازی منازل خود نقشه ارائه داده و پیمانکار معرفی کنند ما نیز پشتیبان آنها بوده و مصالح و امکانات لازم را در اختیار آنان قرار میدهیم و یا خودمان پیمانکار را معرفی کرده و نقشه ارائه می دهیم، البته باید واحدهایی مقاوم و ایمن در برابر سیل ساخته شود.

تابش ادامه داد: البته در مورد واحدهای احداثی کار آسان تر است نقشه آن ارائه می‌شود و پیمانکار حتی میتواند از نیروهای محلی باشد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن استان فارس متعهد شده تا آخر سال واحدهای مورد نظر را آماده کند، بیان کرد: واحدهای تعمیراتی شاید تا آخر تابستان به پایان برسد و ما نیز نظارت لازم را بر روند اجرایی واحدهای مسکونی خواهیم داشت، ولی عملیات احداث واحدهای تخریب شده بخش شعیبیه تا پایان سال جاری به اتنام خواهد رسید.

وی با تاکید این نکته که اگر بانک‌ها در این زمینه کمک نکنند نمی توانیم اعتبار مورد نیاز را تامین کنیم، گفت: مصوبات کار از تهران در هیئت دولت گرفته شده است و باید از بانک ها دعوت کنیم تا در ستادهای بازسازی واحدها مستقر شده و نیرو و برای سرعت بخشیدن به این روند نیرو اعزام کنند و ما نیز حاضریم حق ماموریت و حقوق کارکنان اعزام شده از بانک ها به ستاد های بازسازی را پرداخت کنیم.

تابش در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم بتوانیم پیش از پایان سال جاری جشن پایان بازسازی در خوزستان را جشن بگیریم.

WhatsApp Image 2019-05-15 at 3.14.39 AM

WhatsApp Image 2019-05-15 at 3.15.15 AM

خبرنگار: مریم جم

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شعیبیه خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر