کد خبر: 761663 A

مدیر اجرایی موکب حضرت علی اکبر علیه السلام بندرماهشهر گفت: این موکب با حمایت خانواده های کارکنان شرکت های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه و با پیشنهاد و مرکزیت سازمان منطقه ویژه از سال ۱۳۹۵ تاسیس و آغاز به کار نمود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، طی چند سال گذشته تعداد خادمین موکب حضرت علی اکبر چندین برابر گشته تا جایی که کارکنان، خانواده ها و بازنشستگان چندین شرکت پتروشیمی، ارگان های نظامی و انتظامی، معلمان، کسبه، صاحبان مشاغل آزاد و کارگرانی از شهرهای مختلف کشور مانند مشهد، بابل، تهران، کرمانشاه، خرم آباد، شیراز، بوشهر و چندین شهر دیگر از استان های کشور و خوزستان هم اکنون عضو موکب حضرت علی اکبر هستند.

علاوه برخدمات منحصر به فرد و برجسته موکب حضرت علی اکبر در ایام اربعین و در کنار سایر مواکب شهرستان ماهشهر در مرز شلمچه، کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه به مدت پانزده روز در سال ۹۶ نیز در کارنامه پرافتخار این موکب ثبت گردیده است.

 آخرین اقدام‌ مهم موکب حضرت علی اکبر کمک رسانی به سیل زدگان استان خوزستان با اسقرار در شهر اهواز بود.

 در پی وقوع سیل و اعلام وضعیت اضطراری در استان خوزستان، ستاد مدیریت بحران منطقه ویژه به فرماندهی مهندس شهیدی نیا مدیرعامل سازمان منطقه ویژه تشکیل جلسه داد و با پیشنهاد مهندس قنواتی (رئیس حراست ارشد منطقه و مسئول هیئت امنای موکب حضرت علی اکبر(ع)) و با موافقت فرماندهی ستاد بحران، مقرر شد موکب حضرت علی اکبر به نمایندگی از تمام شرکت های پتروشیمی عضو ستاد مدیریت بحران منطقه به اهواز اعزام گردد.

در این ماموریت علاوه بر کمک های مردمی، میزان قابل توجهی از کمک های تغذیه ای شرکت های پتروشیمی از کانال HSE سازمان منطقه ویژه بعنوان دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه به موکب تحویل گردید و جمعا بالغ بر ۲۰۰ هزار وعده و میان وعده غذایی توسط موکب حضرت علی اکبر علیه السلام بین مردم سیل زده توزیع گردید که این کمک‌رسانی همچنان نیز ادامه دارد.

 اقدامات خداپسندانه موکب در جریان کمک رسانی به سیلزدگان استان خوزستان ماحصل تلاش چندین مدیرعامل، فرماندهان بسیج، رؤسای حراست، HSE، روابط عمومی‌ها و سایر اعضای ستاد مدیریت بحران منطقه بود و اگر همت همگانی و همراهی تمام شرکت های منطقه نبود قطعا این توفیق بزرگ نیز حاصل نمی‌شد.

از همین رو موکب مردمی حضرت علی اکبر علیه‌السلام هرگونه نسبت دادن خود به یک شرکت خاص را با جدیت مردود دانسته و افتخار همگانی بودن و اشتراک مساعی که در این چند سال بر آن اصرار داشته را همچنان برای خود محفوظ می‌داند.

لازم به ذکر است، جهت اطلاع از جزئیات برنامه های موکب و مشارکت در طرح‌های جهادی و برنامه‌های اربعینی آن می توانید به آدرس زیر در تمامی پیامرسان‌های معتبر و فراگیر مراجعه نمایید:

MOOKEB95_OFFICIAL

شرکت های پتروشیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر