کد خبر: 760129 A

استاندار خوزستان خبر داد:

استاندار خوزستان گفت: از تعداد واحدهای تعهد شده مسکن مهر نفت اهواز طی 2 ماه آینده تعداد 200 واحد به متقاضیان واگذار می‌شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در حاشیه جلسه مسکن استان خوزستان با محوریت تعیین تکلیف پروژه 2 هزار واحدی مسکن مهر نفت اهواز، اظهار داشت: تاخیر در تکمیل این پروژه طولانی شده و همین امر باعث گله مندی متقاضیان شده است.

وی گفت: دلیل اینکه همه بلوک‌های این طرح از سال 93 تاکنون تکمیل نشده اند به دلیل اختلافاتی است که بعضا بین اداره کل راه و شهرسازی استان، شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و دیگر دستگاه های مرتبط به وجود آمده است.

شریعتی تصریح کرد: در برخی از دوره‌ها این اختلافات باعث متوقف شدن پروژه و یا کند شدن مراحل اجرایی آن شده است.

رئیس شورای مسکن استان با اشاره به اینکه پیش از این تعداد 800 واحد مسکونی این پروژه به متقاضیان تحویل داده شد، افزود: پیش بینی می‌شود طی 2 ماه آینده 200 واحد دیگر که هم اکنون از پیشرفت فیزیکی 90 درصد برخوردار هستند به متقاضیان تحویل داده شوند.

وی با اشاره به اینکه بعد از این 580 واحد دیگر از تعهدات ایجاد شده باقی می‌ماند، بیان کرد: این تعداد واحد بین 40 تا 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: روند تکمیلی این واحدها در شورای مسکن استان بررسی شد و راهکارها برای تکمیل این پروژه پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه برای تامین منابع لازم برای تکمیل این پروژه قرار است از ظرفیت 420 واحد دیگر و اراضی این پروژه استفاده شود، گفت: تلاش می شود تا پایان امسال و یا اوایل سال آینده این واحدها کاملا تکمیل شوند.

نماینده عالی دولت در استان خوزستان به ایجاد زیرساخت های لازم برای اسکان متقاضیان در این پروژه اشاره کرد و افزود: اماکن آموزشی و تفریحی مناسبی برای رفاه شهروندان در مسکن مهر نفت ساخته شده است.

شریعتی یادآور شد: تکمیل این پروژه می‌تواند یک الگوی مناسب برای ساخت شهرک و مجموعه های مسکونی در دیگر مناطق استان و بخصوص کلانشهر اهواز باشد.

گفتنی است، عملیات اجرایی پروژه 2 هزار واحدی مسکن مهر نفت اهواز در قالب 100 بلوک 20 واحدی 2 و 3 خوابه از سال 1393 در منطقه بلوار شهید هاشمی کوی نبوت اهواز آغاز شد.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر