کد خبر: 755235 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

در پی انتشار یک کلیپ از مادر سه معلول سیل‌زده از اهالی شهرستان حمیدیه که در آن به عدم توجه مسئولین در تأمین مخارج درمان و نگهداری و همچنین تقاضای مبلغ هنگفتی جهت نگهداری این معلولان، اشاره شده بود، خبرنگار ایلنا در اهواز پیگیر صحت‌وسقم موضوع شد.

به گزارش ایلنا از اهواز، روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خوزستان در پاسخ به پرسش خبرنگار ایلنا، گزارش زیر را جهت تنویر افکار عمومی ارائه نمود.

متن این گزارش به شرح زیر است:

در پی انتشار تصاویر و کلیپی در فضای مجازی در خصوص خانواده دارای سه معلول در شهرستان حمیدیه استان خوزستان، موارد ذیل جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رسد:

1- به‌منظور بررسی وضعیت مددجو، آقای عباس حلفی دارای سه فرزند معلول، مسئولان بهزیستی استان خوزستان به شهرستان حمیدیه مراجعه و از محل سکونت ایشان بازدید به عمل آوردند.

2- سرپرست این خانواده فردی متعهد به خانواده و دارای شغل آزاد و دارای ماشین شخصی و مسکن و امکانات رفاهی مناسب می‌باشد. وی دارای ۳ فرزند معلول ذهنی (۲ پسر و ۱ دختر) بوده که دو نفر از آنان مستمری‌بگیر سازمان بهزیستی هستند.

3- خانواده ایشان تاکنون خدماتی از قبیل تحویل دو دستگاه ویلچر، پوشینه، حق انشعاب آب و برق و گاز رایگان، یک دستگاه تلویزیون، هزینه درمان، پرداخت کمک‌هزینه موردی، لوازم ضروری زندگی، همچنین لوازم بهداشتی و بسته حمایتی و بهداشتی دریافت کرده‌اند که این کمک‌ها همچنان ادامه‌دار می‌باشند.

4- پس از انتشار این گزارش  با رضایت و درخواست خانواده، اقدامات لازم جهت تشکیل پرونده و  انتقال یکی از فرزندان معلول این خانواده به مرکز شبانه‌روزی نگهداری معلولین انجام شد و فرد معلول در معیت مادر و رییس بهزیستی حمیدیه و با حضور کارشناس بهزیستی استان در مرکز توان‌بخشی «احسان» واقع در شهرستان اهواز پذیرش شد.

5- لازم به ذکر است هنگام بازدید از منزل مددجو، خانواده ضمن تشکر از خدمات بهزیستی، اذعان داشتند که فقط مایل به نگهداری یکی از فرزندان معلول در مراکز بهزیستی هستند.

6- مبلغ عنوان‌شده‌ی ۴۰ میلیون تومان جهت نگهداری فرد معلول در مرکز بهزیستی، اشتباه ترجمه‌ای بوده و توسط خانواده چنین مبلغی عنوان نشده است.

7-  منزل مسکونی این خانواده در مرکز شهر است و خانواده قبل از انتشار فیلم، فقط به مدت یک هفته احتیاطاً در اردوگاه سیل‌زدگان در یک اقامتگاه مناسب با امکانات کامل سکونت داشته‌اند.

 

                                                               روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان خوزستان

4

3

 

معلول حمیدیه بهزیستی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر