کد خبر: 751455 A

صبح امروز صورت گرفت؛

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در دیدار با مدیرکل گمرک بندر امام خمینی(ره) گفت: هر چه شرکتهای پتروشیمی بتوانند ظرفیتهای خود را متناسب با توسعه صنایع پایین دست تنظیم کرده و نیاز صنایع پایین دست کشور را تامین کنند به مراتب ارزش آفرینی بیشتری را خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، مدیرعامل و تنی چند از مدیران سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، صبح امروز (دوشنبه 26 فروردین 98) با مدیرکل  گمرک بندر امام خمینی(ره) دیدار کردند.

شهیدی نیا در این دیدار، ضمن تقدیر از همکاری موثر گمرک در جریان خروج تجهیزات امداد رسانی برای حادثه دیدگان سیل فروردین ماه در استان های کشور، اظهار امیدواری کرد که این وحدت و همکاری بین نهادها و مردم بیش از پیش برای از میان برداشتن مشکلات کشور بکار گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: در جریان حوادث اخیر که برای کشور افتاد، به وضوح توانستیم اتحادی که در زمان مقابله با یک حادثه بین مردم اتفاق میافتد را شاهد باشیم و این عامل بسیار ارزشمند است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، همچنین ضمن تقدیر از خدمات صادقانه گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته، گفت: تعامل مثبت کمرگ با صنعت پتروشیمی در کاهش تاثیر تحریم های نفتی تاثیر چشمگیری داشته است و امیدواریم این همکاری در سال 98 ادامه پیدا کند.

وی افزود: در سال گذشته چیزی حدود 4 میلیارد دلار ارزش صادراتی محصولات پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بوده که اگر نبود این همکاری و تعامل مثبت گمرک و صنعت پتروشیمی، این امر محقق نمی‌شد.

شهیدی نیا یادآور شد: صنعت پتروشیمی، به عنوان یک صنعت ارزش آفرین، هر جا که کشور با چالش روبرو شده در خدمت کشور و مردم بوده و این رویکرد را در جریان تحریم های قبلی نیز به نحوی نشان داد.

وی گفت: صادرات در پتروشیمی برای کشور ارزشمند است، اما هر چه شرکت های پتروشیمی بتوانند ظرفیت های خود را متناسب با توسعه صنایع پایین دست تنظیم کرده و نیاز صنایع پایین دست کشور را تامین کنند به مراتب ارزش آفرینی بیشتری را خواهد داشت و نیازی به صادرات هم نخواهیم داشت.

گفتنی است، در حال حاضر توسعه ظرفیت تولید پتروشیمی نوری، فرصت بسیار خوبی برای واحدهای پایین دست خود از جمله پتروشیمی شهید تندگویان ایجاد کرده است که مثال خوبی برای جایگزینی مناسب داخلی برای صادرات است.

WhatsApp Image 2019-04-15 at 7.24.54 AM(1)

سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر