کد خبر: 749914 A

معاون پارلمانی رئیس جمهور در جمع مردم سیل زده شعیبیه شوشتر:

معاون پارلمانی رییس جمهور با بیان این‌که پس از سیلاب نیز دولت در کنار مردم است، گفت: دولت در صدد تجهیز منابع مناسبی است تا بتواند با آن منابع خسارت سیلاب را جبران و مشکلات مردم را حل کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، حسین علی امیری در جمع مردم سیل زده شعیبیه شوشتر اظهار کرد: به جهت سیلی که در روزهای گذشته ناشی از بارش باران در استان خوزستان شاهد بودیم، برخی از مردم شعیبیه شوشتر در کمپ زندگی می کنند. رئیس جمهور نیز در مدتی که تعداد زیادی از استان های کشور درگیر سیل بودند، مستمرا در جلسات مختلف هیأت دولت تاکید داشتند تا اعضای دولت در استان ها حضور پیدا کنند و از مسایل مربوط به سیل بررسی میدانی داشته باشند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: رئیس جمهور تاکید کرده است تا مسئولان کمبودها را ببینید و مسایل را برسی کنند و در جهت کم شدن مشکلات مردم تلاش کنند.

وی بیان کرد: امروز از سوی رئیس جمهور در منطقه شعیبیه شوشتر حاضر شده ام تا مشکلات مردم را نزدیک بررسی کنم. با پیشنهاد نماینده مردم شوشتر بسیاری از روستاهای مسیر و مشکلاتی که سیل برای اماکن و اراضی کشاورزی ایجاد کرده است را مشاهده کردم.

امیری با اشاره به اینکه در سیلاب اخیر حس انسان دوستی و تعهد مردم را به صحنه آورده است، گفت: از مردمی که هرگاه نیاز بوده خودشان به کمک همشهریان خود شتافته اند سپاسگذارم.

وی ادامه داد: هرچند که سیل مشکلاتی را برای اراضی کشاورزی، خانه ها و دام ها ایجاد کرد و تعداد قابل توجهی از مردم را دچار خسارت کرد، اما این سیل دارای برکاتی نیز بود که یکی از آن ها حس همکاری، اتحاد و همراهی مردم با یکدیگر است و این مساله خود یک نوع حماسه در کشور به شمار می رود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: دولت به هیچ وجه مردم سیل زده را تنها نمی گذارد و براساس منابعی که در اختیار دارد برنامه های برای حمایت و جبران خسارت مردم اجرایی خواهد کرد.

امیری بیان کرد: مردم سیل زده نگران کشاورزی، مسکن و دام های خود نباشند، زیرا دولت برای حل مشکلات تلاش خواهد کرد و در کنار مردم خواهد بود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: با دستور رئیس جمهور قرار است تا زمانی که خسارت های سیلاب اخیر برآورد می شود تنخواه هایی در اختیار استاندارن قرار داده شود تا بخش هایی که دارای مشکلات حاد هستند مشکلاتشان رفع شوند.

امیری با بیان اینکه پس از فروکش کردن آب در مناطق سیل زده نیز دولت در کنار مردم خواهد بود، گفت: پس از سیلاب نیز دولت در کنار مردم است و با همراهی مردم مشکلات را حل خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: دولت در صدد تجهیز منابع مناسبی است تا بتواند با آن منابع خسارت سیلاب را جبران و مشکلات مردم را حل کند. این مسایل در دستور کار دولت است و امیدواریم بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

استانداری استان خوزستان حسین علی امیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر