کد خبر: 746901 A

مدیر عامل آبفا خوزستان در گفتگو با ایلنا: 

مدیر عامل آبفا خوزستان در گفتگو با ایلنا، گفت: خط قرمز آبفا خوزستان کاهش کیفیت آب شرب شهرهای سیل زده است و تمامی ادارات آبفا خوزستان به صورت 24 ساعته در آماده باش کامل هستند. 

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، صادق حقیقی پور با اشاره به خسارت سیل به تاسیسات آب و فاضلاب در شهر گوریه اظهار کرد: در حال حاضر 5 تانکر آب شرب سالم در شهر گوریه مستقر شده که دو تانکر در دو کمپ شهر گوریه و دو تانکر در مرکز شهر مستقر شده و یک تانکر به صورت 24 ساعته آب شرب تانکر های مستقر شده را تامین می کند.

وی افزود: آبفا خوزستان تا کنون 10 هزار لیتر آب معدنی در شهر گوریه توزیع کرده است و عملیات آبرسانی به شهرهای سیل زده به صورت 24 ساعته انجام می شود و در این شهر اصلا مشکل کمبود آب وجود ندارد.

مدیرعامل آبفا خوزستان با اشاره به نظارت دقیق بر کیفیت آب در استان خوزستان بیان کرد: واحدهای کنترل و کیفیت آب در شهرها مستقر هستند و با نظارت بهداشت کیفیت آب شرب مورد بررسی قرار می گیرد و کیفیت آب به صورت دقیق و لحظه ای بررسی می شود.

حقیقی پور با اشاره به مهمترین اولویت آبفا خوزستان، تصریح کرد: خط قرمز آبفا خوزستان کاهش کیفیت آب شرب شهرهای سیل زده است و تمامی ادارات آبفا خوزستان به صورت 24 ساعته در آماده باش کامل هستند.

رئیس هیئت مدیره شرکت آبفا خوزستان با اشاره به مانیتورینگ ستاد بحران آبفای خوزستان، گفت: مرکز مانیتورینگ ستاد بحران آبفا خوزستان در شرکت به صورت 24 ساعته وضعیت آبرسانی را با نظارت دقیق و به صورت آنلاین کنترل و بررسی می کند.

مدیرعامل آبفا خوزستان اظهار کرد: به منظور تامین و تضمین کیفیت آب شرب شهرها و روستاهای در معرض سیل حدود 110 هزار لیتر آب معدنی بسته بندی توزیع شده و عملیات تحویل آب بهداشتی توسط تانکرها در شهرهای مختلف که با کاهش تولید آب مواجه بوده اند انجام گردیده و این امر همچنان ادامه دارد.

حقیقی پور با اشاره به برآورد اولیه خسارت به تاسیسات آب و فاضلاب در شهرهای خوزستان خاطر نشان کرد: سیل به تاسیسات آب و فاضلاب در خوزستان خسارات بسیار زیادی وارد کرده است که این خسارت بالغ بر 1 هزار و 380 میلیارد ریال است که برآورد اولیه خسارات در بخش تاسیسات آب بالغ بر 430 میلیارد ریال و 950 میلیارد ریال در بخش فاضلاب بوده است.

 

آبفا خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر