کد خبر: 744705 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان اعلام کرد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: 2 موضوع مهم یعنی بازگشایی مسیل های جدید و ایمن سازی روستاها با تمهیدات ستاد مدیریت بحران استان خوزستان در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، کیامرث حاجی زاده با بیان این که به منظور پایین آوردن دبی ورودی آب کرخه در مقطع شهرستان سوسنگرد، مسیل های پخش سیلاب در این شهرستان بازگشایی می شوند، اظهار کرد: اغلب مسیل هایی که از قدیم کار پخش سیلاب در سوسنگرد را انجام می دادند در حال بازگشایی هستند. همچنین یک مسیل نیز امروز در پایین سوسنگرد و در قسمت رودخانه هوفل بخش سبحانیه بازگشایی می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با بیان اینکه تاکنون مشکلی در سوسنگرد نداشته ایم، گفت: با توجه به بارش های 2 روز آینده و نهایی شدن تراز کرخه به منظور مدیریت و کنترل وضعیت مجبوریم دور روستاها را با خاکریزی و احداث دایک ایمن سازی کنیم.

وی افزود: امروز امکانات و تجهیزات لازم در روستای سبحانیه سوسنگرد مستقر شده و دایک احداث می شود.

حاجی زاده اظهار داشت: با توجه به بالا آمدن سطح آب رودخانه شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان برای جلوگیری از پس زدگی فاضلاب، مکلف به اعزام ماشین آلات در منطقه شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان ادامه داد: ماشین آلاتی از چند استان از جمله استان مرکزی برای انجام این کار به خوزستان اعزام شده است.

بحران استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر