کد خبر: 744056 A

مدیر منطقه 3 شهرداری اهواز شب گذشته به همراه عوامل منطقه، احداث سیل بند مسیر زیرگذر پل سوم به سمت ساحلی شرقی رودخانه کارون را در دستور کاری داشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، مجتبی یوسفی اظهار داشت: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی و ستاد مدیریت بحران مبنی بر بالا آمدن سطح آب رودخانه کارون و بالا رفتن حجم دبی آب رودخانه و خطر آفرین شدن جاده ها و مسیرهای دسترسی سواحل شرقی و غربی کارون، بلافاصله پس از مشاهده شدن بالا آمدن آب و نزدیک شدن به سرریز و ورود آب رودخانه به جاده ساحلی زیر پل سوم، از ساعات اولیه شب گذشته اقدام ضربتی برای احداث سیل بند و ایجاد سد خاکی با بیش از 250 سرویس خاکریزی با همکاری گسترده شرکت نفت برای در اختیار گذاشتن ماشین آلات جهت احداث سیل بند، در این محدوده آغاز شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این عملیات اجرائی که تا صبح امروز نیز ادامه داشت، کار تخلیه آب از جاده ساحلی شرقی با استقرار و بکارگیری پمپ های تخلیه آب نیز همزمان صورت گرفت.

مدیر منطقه 3 اهواز با اشاره به اهمیت توجه شهروندان به هشدارهای صادر شده به منظور تامین امنیت جانی، به شهروندان و مسافران نوروزی توصیه کرد تا حد ممکن از نزدیک شدن به سواحل رودخانه خودداری کنند و از آنها خواست در صورت امکان از مسیر های جایگزین برای تردد استفاده نمایند.

لازم به یادآوری است، یوسفی علاوه بر همراهی و حضور مستمر در کنار عوامل تلاشگر این منطقه برای احداث سیل بند و جلوگیری از ورود آب به جاده ساحلی، ضمن سرکشی شبانه روزی در طول مدت بارندگی، شب و روز گذشته از وضعیت خیابان ها و معابر، از نزدیک در جریان روند کار جمع آوری، هدایت و دفع آبهای سطحی قرار داشت و دستور نصب مجدد بنرهای اعلام هشدار در مسیر ساحلی شرقی محدوده این شهرداری را صادر کرد که این امر نیز شب گذشته به انجام رسید.

شهرداری منطقه 3 اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر