کد خبر: 743810 A

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان اعلام کرد:

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ۴۱۰ خانوار در استان خوزستان بر اثر سیل آسیب دیده اند، ارزیابی ،امداد رسانی و توزیع اقلام امدادی ادامه دارد

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز،  علی خدادادی در خصوص امدادرسانی های جمعیت هلال احمر خوزستان در مناطق سیلابی از 5 فروردین تاکنون، اظهار کرد: در شهرهای هفتکل، شوشتر، مسجدسلیمان، آبادان، باغملک، لالی، ایذه، گتوند، رامهرمز، خرمشهر، اندیکا، بهبهان و اندیمشک گزارش هایی از سیلابی شدن برخی از مناطق اعلام شده است.

وی افزود: در اروندکنار امدادرسانی به 51 خانوار صورت گرفته و ارزیابی و امدادرسانی ادامه دارد. همچنین اقلام امدادی شامل 126 تخته پتو، 102 تخته موکت، 300 شل آب معدنی، 500 قوطی انواع کنسروجات، 325 کیلوگرم قند و شکر  و 40 کیلوگرم نایلون پوششی بین حادثه دیدگان توزیع شده است.

خدادادی تصریح کرد: شب گذشته نیز بیش از 50 خانوار در حسینیه‌ها و سالن ورزشی اروندکنار اسکان اضطراری شدند و اقلام مورد نیاز آنها، در اختیارشان قرار گرفت.

وی ادامه داد: ۴۸ نفر از عشایر مناطق شاه‌نشین و چال محمدحسین باغملک نیز اسکان اضطراری شدند و در میان 5 نفر اقلام امدادی شامل چادر، پتو، موکت و نایلون پوششی بین حادثه دیدگان توزیع شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان خاطر نشان کرد: 10 منزل مسکونی در روستای بن‌سوار بر اثر بارش شدید باران و ریزش کوه روی این منازل دچار خسارت های کلی و جزئی شدند و یک منزل مسکونی نیز در شهر باغملک تخریب شد که عوامل امداد و نجات هلال احمر باغملک به این مناطق اعزام شده و در حال امدادرسانی هستند.

وی با اشاره به محاصره شدن یک زن باردار در منطقه شیمبار اذعان کرد: با حضور سریع و به موقع نیروهای امداد و نجات هلال احمر شهرستان این زن نجات یافت و به مرکز درمانی منتقل شد.

خدادادی بیان کرد: یک چوپان 16 ساله  که در روستای گاوخفت  شهرستان لالی از غروب روز گذشته در محاصره سیلاب قرار گرفته بود، پس از ساعت ها جستجو توسط نیروهای امداد و نجات هلال احمر شهرستان، پیدا و به منطقه امن منتقل شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد: در حال حاضر روستای باجول ایذه در محاصره سیلاب قرار گرفته که نیروهای امدادی به آن منطقه اعزام شده اند.

وی در خصوص دیگر مناطق درگیر با سیل در سایر شهرستان‌های استان خوزستان تشریح کرد:

شهرستانهای شوشتر( منطقه شعیبیه)

هفتکل(عشایر حاشیه شهر)

بهبهان( روستاهای دره‌نی و چهل‌کنار)

مسجدسلیمان( سطح شهر، عشایر حاشیه شهر)

اندیکا( منطقه کوشک، روستای شوال و بخش چلو)

اندیمشک( روستاهای دوبندار، علی آباد و پاپی آباد) درگیر سیل هستند.

خدادادی در خصوص محورهای مسدود و در محاصره سیلاب، گفت: (بهبهان به گچساران) - (اندیکا به چهارمحال) - (ایذه به چهارمحال) - (اندیمشک به خرم آباد )مسدود هستند.

 

سیل خوزستان هلال احمر خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر