کد خبر: 741351 A

با حضور استاندار خوزستان صورت گرفت؛

عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیرهمسطح منطقه پردیسِ اهواز با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان آغاز گردید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در این مراسم اظهار داشت: خوشبختانه پروژه هایی از این دست در راستای توزیع جمعیت و رشد متوازن در مناطق مختلف شهر در حال انجام است.

استاندار خوزستان افزود: براساس برنامه ریزی صورت گرفته در سال 98 مبلغ 600 میلیارد تومان در بخش عمرانی توسط شهرداری اهواز هزینه می شود که نیمی از آن برای حمل و نقل و تسهیل ترافیک خواهد بود و امیدواریم بتوانیم از این جهت عقب ماندگی های اهواز به عنوان یک کلانشهر را جبران کنیم.

شریعتی توضیح داد: شهرداران اهواز با وجود تلاش هایی که داشتند به دلیل فعالیت دستگاه های بزرگ ملی و عدم توجه کافی این دستگاه ها به منافع محلی آنچنان که مورد انتظار بوده موفق نبوده اند، اما می توان با تشریک مساعی و توجیه کردن و قانع کردن این دستگاه ها به رشد و توسعه شهر کمک نماییم.

استاندار خوزستان ادامه داد: با اقناع سازی و گفتگو می توان بسیاری از موانع را برطرف کرد و معارضین پروژه ها را رفع نمود و ما از این طریق در حال انجام طرح های بزرگی هستیم از جمله جاده ساحلی اهواز ملاثانی که موجب رونق و بهره وری بیشتر از حوضه رودخانه کارون می شود و همچنین پل نهم اهواز که با سرعت در حال پیشرفت است و عرشه آن آماده شده است و اجرای آن بار ترافیکی از منطقه کیانپارس اهواز را کاهش خواهد داد.

گفتنی است، پروژه تقاطع غیرهمسطح منطقه پردیس اهواز که توسط شهرداری این شهر اجرا خواهد شد اقداماتی از جمله سنگ ریزی با قلوه سنگ به میزان 6 هزار و 720 متر مکعب و خاکبرداری 60 هزار متر مکعب انجام خواهد شد.

طول این پروژه 380 متر، عرض آن 24 متر، زیراساس پروژه 2 هزار و 500 متر مکعب، آسفالت پروژه به میزان 216 هزار متر مربع، قالب بندی 31 هزار متر مربع و حجم بتن 15 هزار متر مکعب خواهد بود.

مبلغ اولیه قرارداد  این پروژه 17 میلیارد و 200 میلیون تومان است.

هدف از ساخت این تقاطع غیرهمسطح تسهیل در دسترسی شهروندان به اتوبان اهواز - خرمشهر و کاهش بار ترافیک خیابان 22 بهمن است.

طول مسیر اصلی که از زیر خط ریل راه آهن سراسری عبور خواهد کرد 410 متر به صورت روباز و تونلی به طول 70 متر است.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر