کد خبر: 740497 A

پیش از ظهر امروز صورت گرفت؛

در آستانه اجرای حکم اعدام، طناب دار از گردن یک قاتل در دزفول برداشته شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا دزفول، پیش از ظهر امروز جمعه ۲۴ اسفندماه، نشستی جهت جلب رضایت و بخشش یک قاتل توسط اولیای دم با حضور آیت‌الله‌العظمی سبط شیخ انصاری، پاپی زاده نماینده مردم دزفول، حیدری فرماندار، حجت‌الاسلام علوی به نمایندگی از سوی امام‌جمعه شهرستان، سرهنگ عیدیان فرماندهی نیروی انتظامی و جمع کثیری از جامعه کارگری دزفول، بزرگان و ریش‌سفیدان و کدخدایان و طوایف معزز و معظم بختیاری و لرستانی پس از ۸ سال سرانجام جلسه صلح و سازش بین اولیای دم مقتول از ایل بختیاری طوایف بزرگ هیودی و  میرزاوند در مسجد الغدیر شهرستان دزفول برگزار شد. 

از حدود ۸ سال پیش، مرحوم (روح‌الله شاحسینی)در یک نزاع ناخواسته توسط قاتل کشته می‌شود و از همان زمان تاکنون نیز قاتل در زندان اهواز با کابوس اعدام روی چوبه دار شب را به صبح می‌رساند.

اما سرانجام با قطعی شدن حکم اعدام و نزدیک شدن به زمان اجرای این حکم، بزرگان و ریش‌سفیدان وارد عمل شده و با حضور در منزل پدر مقتول خواستار گذشت و عفو قاتل شدند و نهایتاً پس از رایزنی‌های زیاد و خواهش و تمنای بزرگان از پدر و برادر مقتول، به حول و قوه الهی سرانجام در واپسین روزهای سال ۹۷، اولیای دم قاتلِ فرزند خود را مورد عفو و گذشت قرار داده و حکم قصاص که قرار بود در همین روزها اجرا شود را لغو کردند.

پس از عفو و گذشت پدر مقتول، همه بزرگان و ریش‌سفیدان و حضار در این جلسه، در مسجد غدیر دزفول بی‌نهایت از بزرگواری پدر مقتول تشکر و سپاسگزاری نمودند.

پدر و مادر و برادر مقتول و بستگان وی که به‌حکم شرع و قانون جان قاتل در دست آن‌ها بود در نهایت بزرگواری از حق شرعی و قانونی خود گذشتند تا با این امید که ۸ سال زندان، قاتل فرزندشان را متنبه کرده باشد فرصت دوباره‌ای برای زندگی به او بدهند.

بدون شک اجرای حکم اعدام حق شرعی و قانونی اولیای دم است اما خانواده مقتول با گذشت خود ضمن بخشیدن فرصت دوباره زندگی به قاتل، باعث ترویج روحیه گذشت و فداکاری در سطح جامعه و استان خوزستان  نیز شدند.
3

2

 

دزفول بخشش محکوم به اعدام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر