کد خبر: 740335 A

با پیگیری نماینده دزفول؛

با حضور نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی و سرپرست فرمانداری این شهرستان، امروز پنجشنبه ۲۳ اسفند، ۶۶ دستگاه آبگرمکن خورشیدی به صورت رایگان از سوی اداره منابع طبیعی شهرستان دزفول به ساکنین مناطق صعب العبور و کوهستانی دره کاید و احمد فداله دزفول اهدا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از دزفول، عباس پاپی زاده اظهار داشت: بسیاری از ساکنین مناطق صعب العبور مانند روستاهای احمد فداله و دره کاید به دلیل کمبود امکانات از پوشش جنگلی و چوب درختان برای مصارف مختلف استفاده می کنند.

وی افزود: مناطق ییلاقی و کوهستانی دزفول تا شعاع ۲۵۰ کیلومتر برفگیر بوده و به دلیل اینکه صعب العبور هستند، سوخت رسانی به ساکنان این مناطق یا به سختی انجام می گیرد و یا اساسا سوختی به آنها نمی رسد و با کمبود سوخت مواجه هستند.

نماینده دزفول عنوان کرد: با توجه به اینکه این مناطق برفگیر بوده و همچنان پوشیده از برف هستند و ساکنان ناچارا از سوخت حاصل از درختان که اکثرا پوشش جنگلی بلوط است، استفاده می کنند، با پیگیری انجام شده ۶۶ دستگاه آبگرمکن خورشیدی به منظور حفظ محیط زیست و کاهش سوخت حاصل از چوب درختان از طریق منابع طبیعی کشور جهت این مناطق در نظر گرفته شده است.

پاپی زاده ادامه داد: با برنامه ریزی و مکاتبات انجام شده طی روزهای آینده تعداد دیگری آبگرمکن خورشیدی برای مناطق صعب العبور اختصاص خواهد یافت.

علیرضا فتح اللهی زاده، نیز گفت: با توجه به اینکه ساکنان مناطق کوهستانی دزفول از حمام های سنتی که سوخت آنها از چوب درختان جنگل تامین می شد به منظور کاهش مصرف قطع و سوخت منابع طبیعی بوته ها و درختان و کمک به بهداشت، آبگرمکن های خورشیدی جایگزین شده اند.

رئیس اداره منابع طبیعی دزفول، اعتبار تامین آبگرمکن های خورشیدی برای مناطق کوهستانی دزفول را بیش از ۳۰۰ میلیون تومان برشمرد و بیان کرد: ۵۵ آبگرمکن خورشیدی توسط اداره منابع طبیعی کشور و ۱۱ ابگرمکن خورشیدی توسط وزارت دفاع برای مناطق کوهستانی و روستایی صعب العبور دزفول مهیا شده که به صورت رایگان در اختیار ساکنان روستاهای احمد فداله و دره کاید قرار گرفتند.

دزفول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر