کد خبر: 738838 A

با حضور جانشین قرارگاه شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور؛

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در پایان این مانور، گفت: این عملیات به‌صورت کاملاً موفقیت‌آمیز صورت گرفت و این اطمینان را به شهرهای مجاور می‌دهیم که هیچ خطری آنان را تهدید نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی، دومین مانور سراسری مقابله با شرایط اضطراری در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، صبح امروز با حضور سردار روحانی جانشین قرارگاه شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور و سعید فیوضی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری خوزستان برگزار شد.

سید امید شهیدی نیا مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در خصوص اهداف برگزاری این مانور، اظهار داشت: ما در راستای بحث توانمندسازی نیروها در منطقه براساس برنامه‌ی سالیانه‌ای که داریم، هرسال یک رزمایش سراسری با هماهنگی شرکت‌ها برگزار می نمائیم.

وی افزود: این مانور بنابه درخواستی که توسط سازمان پدافند شده بود جهت مقابله با نشت مواد شیمیایی انجام گرفت که در این مانور، به‌صورت فرضی سه مجتمع که دارای مواد خطرناک‌تری نسبت به سایر شرکت‌ها دارند، به‌صورت همزمان و در بدترین شرایط ممکن، دچار نشت و حادثه می‌شوند.

شهیدی نیا ادامه داد: با توجه به اینکه تمام شرکت‌ها لایه‌های مختلف ایمنی و محافظتی دارند، ما فرض را بر این گذاشتیم که این لایه‌ها عمل نکنند و بر اساس آن، تمرین انجام شد و با هماهنگی مدیریت بحران منطقه و سایر شرکت‌ها و فراخوان عمومی، عملیات را به‌خوبی پیش بردیم.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی افزود: در کنار این عملیات، یک عملیات تروریستی به‌صورت بمب‌گذاری  هم طراحی‌شده بود که آن‌هم با کمک تمام نیروهای منطقه و شهرستان توانستیم با ورود تیم‌های چک و خنثی‌سازی، مورد را کنترل و عامل را دستگیر نمائیم.

شهیدی نیا بیان کرد: در تمام محوطه‌های اطراف و واحدها، بخش عمده‌ای از کنترل ترافیک را به‌خوبی انجام دادیم. اطلاع‌رسانی به‌موقع به واحدهای هم‌جوار که تحت تأثیر نشت این مواد شیمایی قرار داشتند، صورت گرفت و این عملیات مجموعه‌ای بود از هماهنگی‌ها در حوزه‌های مختلف منطقه که به‌خوبی انجام شد و در حالت واقعی هم این هماهنگی و آمادگی کامل وجود دارد که توان مقابله با هر حادثه احتمالی را داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در پایان، گفت: از آنجائی که در شهرهای هم‌جوار، این نگرانی وجود دارد که شاید صنایع موجود در مواقع بحرانی آسیب‌رسان باشند، یکی از اهداف ما از برگزاری این مانور، رفع این نگرانی در بین مردم عزیز بود و این اطمینان را می‌دهیم که هیچ آسیبی به آنان نخواهد رسید و این تیمی که تشکیل شده و وجود دارد به‌عنوان سرباز، آمادگی کامل جهت مقابله با هرگونه بحران را دارد.

WhatsApp Image 2019-03-11 at 3.41.47 AM

WhatsApp Image 2019-03-11 at 3.41.48 AM(1)

WhatsApp Image 2019-03-11 at 3.41.48 AM

سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر