کد خبر: 736967 A

مدیرعامل شرکت بیمه البرز، در اهواز گفت: هزینه اقلام تبلیغاتی شرکت بیمه البرز در سال جاری برای تجهیز سیستم گرمایشی ایمن ۴۰ مدرسه (۱۰۰ کلاس) در سیستان و بلوچستان اختصاص یافت

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، سید رسول تاجدار صبح امروز چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه، در حاشیه افتتاح ساختمان جدید بیمه البرز سرپرستی شعب در اهواز، اظهار کرد: با متراژ خوبی که این ساختمان دارد، هدف ما از تامین فضا و محیط مناسب برای ارائه خدمات به مردم عزیز خوزستان مرتفع شده است.

وی افزود: هدف دیگر ما این است که بتوانیم با توجه به حاشیه سود اندک و بازدهی پایین شرکت های بیمه، در املاک خود ارزش افزوده ایجاد کنیم.

تاجدار در خصوص مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر واگذاری سهام دولتی شرکت بیمه البرز به بخش خصوصی، تصریح کرد: این مسئله در قانون برنامه پنجم پیش بینی شده بود و طی چند مرحله عرضه شد، ولی به دلیل عدم احراز شرایط خرید سهام توسط خریداران، موفق به فروش نشد.

مدیرعامل بیمه البرز ادامه داد: پس از آن با مصوبه جدید مجلس مبنی بر اینکه از محل فروش ۱۷/۳۴ درصد سهام دولتی شرکت بیمه البرز، افزایش سرمایه ای برای شرکت بیمه ایران که یک شرکت دولتی است اختصاص یابد.

وی ادامه داد: از آنجا که شرکت بیمه البرز نرخ بندی شده و در بازار بورس در حال معامله است کار سختی برای واگذاری سهام دولتی این شرکت نخواهیم داشت، همچنین لازم به ذکر است وظیفه اصلی واگذاری سهام دولتی شرکت بیمه البرز به عهده سازمان خصوصی سازی کشور است.

تاجدار با بیان این نکته که سهم بازار بیمه البرز بین ۶/۵ تا۷/۵ در نوسان است، تاکید کرد: الزاما تمایلی نداریم که به هر قیمتی سهم بازار خود را افزایش دهیم زیرا از آنجا که ما یک شرکت بازرگانی هستیم باید در وهله اول منافع سهامداران خود را تامین کنیم.

مدیرعامل شرکت بیمه البرز بیان کرد: افزایش قراردادها در بخش درمان و بیمه ثالث منجر به کاهش کیفیت خدمات می شود، ما نمی خواهیم مشتری های سنتی خود را به دلیل کاهش خدمات از دست بدهیم.

تاجدار خاطرنشان کرد: سهم بیمه البرز در بخش انرژی و بیمه های مهندسی، بیش از ۱۵ درصد است که در ۱۱ ماه سال جاری به ۱۸ درصد رسیده است که نشان از توان تخصصی همکاران بیمه البرز در این بخش دارد.

وی با بیان اینکه اساسا هیچ یک از شرکت های بیمه ریسکی از خارج نمیپذیرند، عنوان کرد: شرکت بیمه البرز رتبه بین المللی ندارد به همین دلیل ریسک پذیرش آن به دلیل گرانی نرخ ها اقتصادی نخواهد بود.

مدیرعامل شرکت بیمه البرز در خصوص راه های مقابله با تحریم، گفت: ایجاد صندوق ویژه تحریم با یک میلیارد دلار سرمایه از طرف دولت به پیشنهاد بیمه مرکزی و شرکت های بیمه که از زمان هشت سال دفاع مقدس برای تجمع ریسک های شرکت های بیمه ایجاد شده است.

تاجدار افزود: همچنین ایجاد ظرفیت مشترک، شناسایی بازارهای جدید آسیایی و افزایش ظرفیت نگهداری شرکت های بیمه که در هیأت دولت و پیشنهاد بیمه مرکزی عملیاتی شد، از دیگر راههای مقابله با تحریم است.

وی در خصوص ۴ ریسک موجود برای یک کشتی که وارد آب های بین المللی می شود و سوانح مربوط به آن، تصریح کرد: بیمه آلودگی، بیمه بدنه کشتی، بیمه محصول و محموله و بیمه پرسنل از آن جمله است که تا امروز خسارت قابل توجهی که خارج از توان شرکت بوده و ظرفیت مشترک را تحت تاثیر قرار دهد نداشته ایم.

مدیرعامل شرکت بیمه البرز در خصوص بیمه کشتی سانچی، بیان کرد: کشتی سانچی در چند وجه بیمه بوده است، بیمه بدنه آن رقمی معادل ۳۲ میلیون دلار بوده که سهم بیمه البرز ۲۰ درصد از این رقم، معادل ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بود که پرداخت شد، همچنین ۱۰درصد نیز سهم بیمه ملت بوده است.

تاجدار با اشاره به اینکه در حال حاضر برای حضور در بازار، پذیرش مسئولیت های اجتماعی یک ضرورت است، گفت: از دو سال پیش هزینه اقلام تبلیغاتی خود را در مناطق کم برخوردار صرف می کنیم امسال این هزینه را برای تجهیز سیستم های گرمایشی ایمن در ۴۰ مدرسه (۱۰۰ کلاس) استان سیستان و بلوچستان تخصیص دادیم.

وی در خصوص بیمه شخص ثالث تصریح کرد: هیچ کدام از متغیرهای اثر گذار اقتصادی در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث در اختیار شرکت های بیمه نیست، البته اگر این حق به ما داده می شد نیز نمی توانستیم برای تعیین حق بیمه واقعی بر مبنای نرخ پایه و افزایش دیه کار خاصی انجام دهیم، چرا که حدود ۸ درصد از ۲۲ میلیون اتومبیلی که دچار سانحه می شوند عمدتا ماشین های ارزان قیمت هستند توان پرداخت بیمه های بالا را ندارند؛ البته به دولت و مجلس در این خصوص حق می دهیم که نگاه اجتماعی تری به این مسئله داشته باشند.

مدیرعامل شرکت بیمه البرز ادامه داد: بیمه شخص ثالث هیچ سودی برای شرکت های بیمه ندارد و عملا به ویترینی برای رضایت مشتری تبدیل شده است.

تاجدار با اشاره به اینکه امروز وارد ۶۰ سالگی فعالیت شرکت بیمه البرز می شویم، اظهار کرد: براساس مقایسه و رتبه بندی شرکت های بیمه توسط بیمه مرکزی، شرکت بیمه البرز برترین شرکت بیمه کشور با کسب مقام اول در شاخص های تکریم ارباب رجوع و مشتری مداری در بین کلیه دست ها دستگاهها، حضور و کارایی در بازار سرمایه، کاربرد فناوری اطلاعات (IT)، شفافیت گزارشگری مالی و کارایی عملیاتی شناخته شد.

photo_2019-03-06_18-02-46

خبرنگار: مریم جم

بیمه البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر