کد خبر: 736745 A

شریعتی اعلام کرد:

تفاهم نامه پوشش بیمه اجتماعی40 هزار خانوار روستایی و عشایری استان خوزستان صبح چهارشنبه با حضور استاندار خوزستان و مدیرعامل بیمه اجتماعی روستایی و عشایری کشور در خرمشهر امضا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، استاندار خوزستان در نشست امضای این تفاهم نامه که در محل دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار شد، اظهار داشت: اجرای طرح پوشش بیمه اجتماعی خانوارهای روستایی و عشایری در افزایش امید به زندگی، توانمند سازی و ارتقاء وضعیت معیشتی همچنین شاخص های اقتصادی و رفاهی روستائیان نقش مهمی دارد.

غلامرضا شریعتی گفت: با همکاری سازمان برنامه و بودجه و جهاد کشاورزی استان خوزستان 94 هزار و 800 سرپرست خانوار برای تحت پوشش قرار گرفتن در قالب پوشش بیمه اجتماعی خانوار روستایی در سال جاری شناسایی شدند.

وی جمعیت روستایی شهرستان خرمشهر را سه هزارو 500 خانوار عنوان کرد و افزود: این خانوارها همگی از مزایای این طرح بیمه بهره مند خواهند شد.

استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود شرایط بارش های پاییزی و فصل زمستان در این استان را خوب توصیف کرد و گفت: در برخی از مناطق استان بیش از 460 میلیمتر بارندگی گزارش شده و در مناطق کم بارشی همانند آبادان و خرمشهر 150 میلیمتر و حسینیه اندیمشک هزار میلیمتر بارش ثبت شده است، ضمن اینکه در شمال خورستان ارتفاء برف به یک متر رسید.

شریعتی وضعیت کشت محصول در استان خوزستان را به دلیل شرایط خوب بارش های امسال خوب اعلام کرد و افزود: مخازن سدهای استان پر آب است و برای بارش های بعدی کمی نگران هستیم و در حال مدیریت فضای پشت سدها برای بارش های بعدی هستیم و از طرفی باید برای کشت های تابستانه نیز مدیریت درستی اعمال کنیم.

استاندار خوزستان همچنین گفت: با توجه به بارش های بالا دست تالاب های خوزستان وضعیت های خوبی دارند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور نیز جمعیت هدف اجرای طرح بیمه روستایی و عشایری استان خوزستان را 93 هزار و 800 سرپرست خانوار عنوان کرد که بین 18 تا 50 سال فاقد بیمه اجتماعی می باشند.

محمدرضا واعظ مهدوی بیان کرد: دولت حمایت جدی را براساس قانون جامعه رفاه و تامین اجتماعی از این طرح انجام داده است و روستائیان یک سوم حق بیمه را پرداخت و دولت و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر پرداخت دوسوم آن را برعهده دارند.

وی ادامه داد: وظیفه داریم برای روستائیان که سنگربانان اقتصاد مقاومتی هستند زمینه را فراهم کنیم که در دوران پیری از مستمری حداقلی بازنشستگی برخوردار باشند.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر