کد خبر: 736307 A

شریعتی در بازدید از کشت و‌ صنعت حکیم فارابی:

استاندار خوزستان گفت: به دلیل بارندگی‌های فراوان در استان خوزستان برداشت نیشکر با تاخیر انجام‌ شد که فعالیت شبانه‌روزی در کشت و ‌صنعت‌ها راهکاری برای جبران این عقب‌ماندگی در برداشت نیشکر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در حاشیه بازدید از فرآیند برداشت نیشکر و تولید شکر در کشت و‌ صنعت حکیم فارابی که شب گذشته انجام شد،‌ اظهار کرد: برداشت نیشکر آغاز شده و در ۲۷ درصد مزارع روند برداشت نیشکر طی شده است و این کار با سرعت نیز ادامه دارد.

وی افزود: تولید شکر از نی‌های گیاه نیشکر نیز به صورت همزمان با برداشت نیشکر در حال انجام است و در  این بازدید مشاهده شد که در کشت و صنعت فارابی علاوه بر شکر سفید که برای مصارف عمومی تولید می‌شود، شکر دارویی برای استفاده در داروها نیز تولید می‌شود.

شریعتی با بیان اینکه کشت و‌ صنعت فارابی تنها شرکت تولیدکننده شکر دارویی در کشور است، گفت: با برداشت نیشکر که از ۵ روز پیش در این کشت و صنعت شروع شده است می‌توانیم امیدوار باشیم که تولید شکر فرآیند خوبی را طی کند و شاهد تولید شکر به میزان مطلوبی در استان باشیم.

استاندار خوزستان عنوان کرد: کارگران و کارشناسان در این کشت و صنعت به صورت شبانه‌روزی مشغول کار و‌ فعالیت هستند تا برداشت نیشکر، تولید شکر و عرضه آن به بازار با موفقیت انجام شود.

وی با اشاره به اینکه برداشت نیشکر روند مطلوبی را طی می کند، بیان کرد: فعالیت‌های شبانه‌روزی که امروز در کشت و صنعت‌های نیشکری دیده می‌شود راهکاری برای جبران تاخیر در برداشت نیشکر به دلیل بارندگی‌های فراوان در استان خوزستان است.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر