کد خبر: 736262 A

حاجی‌زاده خبر داد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: اقلام امداد و نجات و تجهیزات سالن مدیریت بحران فرمانداری‌های سطح استان خوزستان با ارزش بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال تحویل مدیران بحران شهرستان ها داده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، کیامرث حاجی زاده در حاشیه آیین توزیع اقلام امداد و نجات و تجهیزات سالن مدیریت بحران فرمانداری‌های سطح استان خوزستان اظهار کرد: با توجه به تأکید استاندار خوزستان، یکی از اهداف ستاد مدیریت بحران خوزستان ترویج امر پیش‌بینی و پیشگیری است.

وی با اشاره به بحران‌های متعدد در سطح استان خوزستان، بیان کرد: در گذشته نیز توجه شایسته‌ای به برخی زیرساخت‌ها در سطح استان نشده که توجه و آمادگی در زمینه پیشگیری و پیش‌بینی بحران‌های متعدد زیست محیطی مضاعف است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: برای پیش‌گیری و پیش‌بینی به دو بخش سخت‌افزازی و نرم‌افزاری شامل آموزش و آگاهی بخشی بیشتر باید توجه کرد.

حاجی‌زاده ادامه داد: مسئولان و متولیان مدیریت بحران و جامعه هدف برای مقابله با بحران‌ها در دو مقطع هنگام وقوع بحران و بعد از ایجاد بحران باید آموزش دیده شوند.

وی ضمن اشاره به راه اندازی سالن مانیتورینگ مدیریت بحران استان خوزستان اظهار کرد: در چندین مرحله برنامه‌ریزی شده تا سالن های چند منظوره مدیریت بحران شامل ۱۳ سالن که در گذشته احداث اما رهاسازی شده بود، به چرخه استفاده بازگردانده شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به اینکه برای سومین مرحله اقلام امداد و نجات و تجهیزات سالن مدیریت بحران توزیع می‌شوند، گفت: از جمله اقلام مهم در توزیع برای پیشگیری و رصد، راه اندازی اتاق کنترل و مانیتورینگ بحران فرمانداری های شهرستان ها است که امروز سیستم ویدئو وال آماده و تحویل مدیران بحران شهرستان ها داده شد.

حاجی زاده ادامه داد: اقلام دیگری نظیر کپسول های اتفاق حریق، موتورهای برق اضطراری، کپسول های اکسیژن، اقلام امداد و نجات کوهستان توزیع شد و برای چهار شهرستان درگیر سیل قایق هایی با موتور یاماهای ۸۵ توزیع شد.

وی با اشاره به تهیه اقلام امداد و نجات و تجهیزات سالن مدیریت بحران فرمانداری‌های سطح استان خوزستان با ارزش بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال، خاطرنشان‌کرد: انتظار داریم تجهیزات سالن‌های کامل و در حوادث مختلف از آمادگی لازم برخوردار باشیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان بیان کرد: با همکاری سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان خوزستان توانستیم هفت سالن جدید چند منظوره برای هفت شهرستان تأمین اعتبار شود. چهار مورد کلنگ زنی و سه مورد در مرحله مناقصه هستند.

بحران استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر