کد خبر: 736037 A

جلسه ستاد تنظیم بازار با حضور سرپرست فرمانداری رامشیر، دادستان شهرستان و جمعی از اعضاء در سالن فرمانداری شهرستان رامشیر تشکیل گردید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سید مجید حسینی نژاد در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان با اشاره به این موضوع آمار و ارقامی به این شرح ارائه نمود: در شش ماهه دوم امسال، مقدار 28 تن برنج ، 22/5 گوشت منجمد برزیلی، نزدیک به 2 تن گوشت گرم، 7 تن مرغ منجمد، 44 تن شکر، 40 کارتن تخم مرغ، تهیه و به منظور ایجاد تعادل در بازار شهرستان عرضه شده یا در حال عرضه است.

وی همچنین از بازرسی های صورت گرفته توسط اداره صنعت و معدن، اصناف و ناظران افتخاری در بازار تقدیر کرد و گفت: دلیل اصلی گرانی به هم خوردن تعادل بین عرضه و تقاضا، آثار ناشی از تحریم ها و نهادینه نشدن فرهنگ و الگوی مصرف صحیح می باشد، در عین حال 89 پرونده تخلف برای واحدهای صنفی به واحد تعزیرات حکومتی ارسال شد که در نوبت رسیدگی است.

رئیس ستاد تنظیم بازار شهرستان با اشاره به افزایش میزان جوجه ریزی در مرغداری های شهرستان، خاطرنشان کرد: در سال 1397 در کشتارگاه شهر حدود 1911 رأس دام سبک و 388 رأس دام سنگین کشتار شده است که در مقایسه با سال گذاشته 20 درصد کاهش داشته ایم؛ اما این کاهش با عرضه گوشت و مرغ تعادلی جبران گردیده است.

حسینی نژاد در پایان ضمن اشاره به ضرورت استمرار بازرسی و نظارت های مشترک، اصناف، صنعت و معدن و بهداشت ،اظهار امیدواری کرد و افزود: با سیاست های دولت در ایام عید نوروز ثبات و آرامش بیشتری بر بازار حاکم شود و فروشندگان با رعایت قانون و انصاف و خریداران با الگوی صحیح مصرف،اجازه ندهند دلالان و سودجویان نبض بازار را به دست گیرند.

IMG-20190304-WA0013

رامشیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر