کد خبر: 735598 A

استاندار خوزستان وعده داد:

شورای حفاظت کیفی کارون، شامگاه یکشنبه ۱۲ اسفندماه در سالن جلسات مهمانسرای استانداری خوزستان به ریاست غلامرضا شریعتی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در این نشست با ابراز رضایت از عملکرد بخش صنعت در کنترل و جلوگیری از تخلیه فاضلاب در رودخانه کارون، اظهار داشت: جلوگیری از دفع فاضلاب های خانگی در رودخانه کارون هم در دستور کار قرار دارد و از سال 96 دولت توجه ویژه ای به این موضوع داشته است و باید با جدیت این کار را تا به سرانجام رسیدن آن دنبال نماییم.

وی با شاره به زمانبر بودن مراحل اداری و بانکی فاینانس گفت: اجرای پکیج های محلی برای جمع آوری فاضلاب های خانگی در مناطق بحرانی اهواز در حین پیشبرد روند اداری و اجرایی فاینانس تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز در دستور کار قرار گیرد.

استاندار خوزستان ادامه داد: دولت هم در این زمینه با جدیت پای کار آمده است، به طوری که در دو سال گذشته 300 کیلومتر خط فاضلاب و 580 کیلومتر اصلاح شبکه آب در استان و 150 کیلومتر خط فاضلاب و 110 کیلومتر خط آب در اهواز اجرا شده که رقم های قابل ملاحظه ای است.

شریعتی خاطرنشان کرد: امیدواریم سال آینده 5 تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای آبادان، خرمشهر، شادگان، بندر ماهشهر و بندر امام خمینی به بهره برداری برسد و همچنین 5 تصفیه خانه دیگر هم در شهرهای اندیمشک، ایذه، بهبهان، شوش و بستان و تصفیه خانه غرب اهواز و همچنین مراحل اداری و بانکی ایستگاه پمپاژهای اهواز آغاز شود و کلکتورها هم که در قالب فاینانس داخلی پیش بینی شده است به نتیجه برسد.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر