کد خبر: 734961 A

در حاشیه برگزاری جشنواره سفرنگاری دزفول گرام؛

نتایج داوری مرحله نخست جشنواره سفرنگاری دزفول گرام که از تاریخ ۲۱ تا ۲۴ اسفند ماه ۱۳۹۷ در شهرستان دزفول برگزار می‌شود، اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، ثبت نام در جشنواره سفرنگاری دزفول گرام از تاریخ ۲۶ بهمن آغاز و پس از ۲ روز تمدید، در تاریخ ۷ اسفندماه به پایان رسید.

در داوری مرحله نخست جشنواره سفرنگاری دزفول گرام، هیأت داوران شامل پژمان نوروزی، آرش نورآقایی، مسیح شریف، شادی گنجی و ستایش فرجی، طی ۸ ساعت به بررسی صفحات مجازی ثبت‌نام کنندگان در این رویداد پرداختند.

براساس این گزارش، از میان ۲۹۰ درخواست شرکت در جشنواره، در گام اول کسانی که شرایط اصلی شرکت در جشنواره را رعایت نکرده بودند از لیست داوری حذف شدند. در میان صفحات اینستاگرام داشتن حداقل هزار فالوور و مرتبط بودن محتوای صفحه با موضوعات جشنواره ملاک اولیه بود. همچنین در میان صفحات وبلاگ و وب‌سایت، تولید حداقل سه محتوای مرتبط با موضوعات جشنواره در سه ماه گذشته یکی از ملاک‌های اولیه بود. پس از انجام ارزیابی‌های اولیه توسط تیم اجرایی، واجدین شرایط داوری انتخاب شدند.

در مدت زمان برگزاری جشنواره سفرنگاری دزفول گرام، شرکت‌کنندگان در بخش‌های مختلف به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت و در طول برگزاری جشنواره به تولید محتوای خلاق می پردازند و داوران در طول روزهای جشنواره در دزفول به صورت روزانه، صفحات ایشان را رصد می کنند.

برای شرکت در رویداد دزفول گرام، ۲۲۷ نفر از ۲۲ استان کشور و ۳۲ نفر از استان خوزستان ثبت نام کردند که ثبت نام کننده ها از تهران با ۱۳۰ نفر بالغ بر ۵۰ درصد، سهم مشارکت کنندگان از شهرستان ها با ۹۷ نفر با ۳۷.۵ درصد و سهم مشارکت کنندگان محلی با ۳۲ نفر ۱۲.۵ درصد تخمین زده شده است.

همچنین در مرحله نخست داوری جشنواره دزفول گرام در نهایت ۱۷ برگزیده محلی، ۵ برگزیده وبلاگ و وب سایت، ۳۰ برگزیده اینستاگرام، ۶ برگزیده انگلیسی زبان در مدت زمان حضور در شهرستان دزفول از توابع استان خوزستان، به تولید محتوا می پردازند.

جشنواره دزفول‌گرام به منظور معرفی شهرستان دزفول و ظرفیت‌های گردشگری آن به مردم کشور و دنیا به کمک ابزار فضای مجازی برگزار خواهد شد.

در مدت زمان برگزاری جشنواره سفرنگاری دزفول گرام، شرکت‌کنندگان در بخش‌های مختلف به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

همچنین نشنال جئوگرافیک فارسی برای روز ۱۳ اسفند تمامی شرکت کنندگان را به صورت افتخاری با کارت سفید انجمن نشنال جئوگرافیک فارسی عضو خواهد کرد.

جشنواره سفرنگاری دزفول گرام با همت مجله تخصصی میراث و گردشگری گیلگمش و با حمایت شهرداری دزفول برگزار خواهد شد.

دزفول‌گرام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر