کد خبر: 734666 A

مدیر بخش فرهنگی کمیسیون ملی یونسکو ایران:

مدیر بخش فرهنگی کمیسیون ملی یونسکو ایران گفت: دزفول با داشتن ظرفیت های فراوان می تواند به خاستگاه گردشگری دنیا تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از دزفول، عبدالمهدی مستکین جمعه شب ۱۰ اسفندماه، در آیین گرامیداشت صدمین سال تولد سید محمد علی امام در خانه تیزنو دزفول اظهار داشت: علم و دانش همیشه بر شمشیر پیروز است و با علم می توان دزفول را جهانی کرد.

وی با اشاره به ظرفیت های علمی دزفول در عهد باستان و وجود دانشگاه جندی شاپور به عنوان نخستین دانشگاه دنیا، افزود: وظیفه ما پیروی از راه علما و دانشمندان جندی شاپور است که 《استاد امام》، از جمله اطبای مشهور دزفول بود.

مدیر بخش فرهنگی کمیسیون ملی یونسکو ایران ادامه داد: وجود دانشگاه بین المللی جندی شاپور رسالت ما را نیز سنگین تر کرده و می طلبد مدیران و مسئولانی از جنس فرهنگ در این شهرستان با ظرفیت روی کار آیند.

مستکین بیان کرد: 《استاد امام》، از طبیبان دزفول بوده است که حتی یک لحظه از زندگی خود را بی هدر سپری نکرد و اهل کار و تلاش فراوان بود.

محمدحسین حکمت فر از محققان دزفول نیز در این آیین گفت: استاد محمدعلی امام انسانی فاضل، پژوهشگر، فرهیخته و دانش پرور بود که ارزش زیادی برای وقت قائل و در زندگی به نظم ترتیب تاکید داشت.

وی به دلسوزان شهر دزفول توصیه کرد: آثار استاد امام که منشاء خیر برای شهرستان هستند را حفظ و چاپ کنند.

WhatsApp+Image+2019-02-27+at+12.57.11+AM

دزفول سید محمد علی امام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر