کد خبر: 734633 A

استاندار خوزستان عنوان کرد:

استاندار خوزستان با بیان اینکه امیدواریم با برنامه‌ریزی و مطالعه شرایط محیط زیست استان را به تدریج به شرایط اولیه باز گردانیم، گفت: تالاب هورالعظیم در حال حاضر شرایط خوبی دارد و بیش از 90 درصد از آن را آب فرا گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در حاشیه بازدید از تالاب هورالعظیم که با هدف مدیریت گردش آب در این تالاب انجام گرفت، اظهار کرد: به همراه فرماندهی لشکر 92 زرهی، جانشین مرزبانی استان، مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و معاون شرکت توسعه و مهندسی نفت از دایک مرزی و شرایط تالاب هورالعظیم بازدید کردیم.

وی افزود: خوشبختانه شرایط تالاب هورالعظیم بسیار خوب است و موج‌های خروشان این تالاب ما را به یاد موج‌های خلیج فارس و دریای عمان می‌اندازد.

استاندار خوزستان‌تصریح کرد: با توجه به بهبود شرایط تالاب هورالعظیم، باید هماهنگی‌هایی انجام بگیرد تا عوارض احتمالی در رابطه با بارش‌ها و سیلاب‌های احتمالی بعدی به ویژه در فروردین و اردیبشهت ماه سال آینده را به حداقل برسانیم.

شریعتی ادامه داد: در این زمینه مردم این مناطق باید همکاری لازم را داشته باشند و منافع عمومی را بر منافع شخصی خود ترجیح دهد.

استاندار خوزستان اظهار کرد: در راستای کاهش خسارت‌های احتمالی تصمیماتی از سوی دستگاه‌های مختلف اجرایی گرفته شده که باید اجرایی شوند و کارها نیز به خوبی در حال انجام است.

وی عنوان کرد: تلاش بر این است مسئله مدیریت شود و به نحوی عمل شود که در صورت بارش باران شاهد مشکلی برای مردم این مناطق نباشیم. باران رحمت الهی است و خوشبختانه این نزولات آسمانی را امسال به وفور در استان خوزستان و کشور شاهد بودیم.

شریعتی ادامه داد: باید تلاش شود از بارندگی‌های استان استفاده شود و از این نزولات آسمانی برای کشت‌های تابستانه بهره‌مند شویم و همچنین شاهد حداقل خسارت و عارضه برای استان باشیم. همه دستگاه‌ها در تلاش هستند که چنین شرایطی در خوزستان رقم بخورد و شاهد کمترین خسارت باشیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم با برنامه‌ریزی و مطالعه شرایط محیط زیست استان را به تدریج به شرایط اولیه بازگردانیم، گفت: با حرکت دسته جمعی و همراهی همه ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان امیدواریم این مشکلات را پشت سر بگذاریم.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: شرایط تالاب هورالعظیم بسیار خوب است و تقریبا مانند گذشته شده و بیش از 90 درصد از آن را آب فرا گرفته است. امیدواریم شرایطی فراهم شود تا 10 درصد باقی مانده تالاب را نیز آب فرا بگیرد و مردم بتوانند از تالاب بهره‌مند شوند و استفاده بهینه و مناسبی از آن داشته باشیم.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر