کد خبر: 732448 A

دبیر نمایشگاه دستاوردهای بانوان خوزستان عنوان کرد:

دبیر نمایشگاه دستاوردهای بانوان خوزستان گفت: به دلیل برگزاری همزمان نمایشگاه دستاوردهای زنان و نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره اقوام، ۵۰۰ هزار نفر از نمایشگاه ما بازدیدکردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، طیبه جعفری عصر یکشنبه ۵ اسفند ماه، در جمع خبرنگاران با اشاره به نمایشگاه دستاوردهای بانوان خوزستان و نتایج آن، اظهار کرد: ایده نمایشگاه زمانی به ذهنم خطور کرد که برای سالگرد زلزله سرپل ذهاب برای نمایشگاه توانمندسازی زنان به این شهرستان سفر کردم.

وی افزود: با دیدن توانمندی های بالای بانوان در این نمایشگاه این جرقه در ذهنم زده شد که این زنان را به شهرها و استان های دیگر ببریم و با نمایش توانمندهای آنان تعامل و انسجام اجتماعی را ایجاد کنیم.

دبیر نمایشگاه دستاوردهای بانوان خوزستان با اشاره به پیگیری های فراوان خود برای برگزاری چنین نمایشگاهی در استان، گفت: بعد از بازگشت به استان با مراجعه به مدیرکل بانوان استانداری خوزستان پیشنهاد برگزاری چنین نمایشگاهی را با ابتکار و خلاقیت بیشتر و بهتر در استان مطرح کردم که مورد پذیرش و استقبال وی واقع شد.

جعفری با بیان این که ۵۰۰ هزار نفر از این نمایشگاه دیدن کردند، ادامه داد: در نمایشگاه دستاوردهای زنان، چهار گروه بانوان سرپرست خانوار، بانوان مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار،کارآفرین و گروهی از زنان سرپل ذهاب حضور داشتند.

وی با اشاره به اهداف برگزاری نمایشگاه دستاوردهای بانوان، توضیح داد: هدف از برگزاری چنین نمایشگاهی تقویت بانوانی بود که از حمایت های اجتماعی کمتری در جامعه برخوردار هستند.

دبیر نمایشگاه دستاوردهای بانوان خوزستان یادآور شد: این نمایشگاه ۷۰ غرفه داشت و ۲۰۰ نفر از بانوان در آن مشارکت داشتند.

جعفری گفت: بسیاری از بانوان کارآفرین با کار در خانه به اقتصاد خانواده کمک می کنند در حالی که جایی از آنها حمایت نمی کند و این نمایشگاهی فرصتی برای نمایش توانمندی های آنان بود.

وی ادامه داد: اتفاقات خوبی در این نمایشگاه رقم خورد و سرزندگی و نشاط موجود در نمایشگاه بیانگر جا افتادن آن بود.

به گفته دبیر نمایشگاه دستاوردهای بانوان خوزستان فروش محصولات زنان کارآفرین و سرپرست خانوار مهم ترین و اصلی ترین معضل آنها است. جعفری افزود: بسیاری از کارگاه هایی که توسط زنان کارآفرین و سرپرست خانوار اداره می شود مورد حمایت فنی و حرفه ای استان است، اما اصناف هم باید از آنها حمایت کنند و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای زنان اقدامی برای تقویت بازار فروش آنها است.

وی بیان کرد: به دنبال برگزاری دائمی و فصلی نمایشگاه دستاوردهای زنان در اهواز هستیم تا پایگاهی ثابت برای فروش محصولات آنان وجود داشته باشد.

خبرنگار: مریم جم

نمایشگاه دستاوردهای بانوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر