کد خبر: 731836 A

استاندار خوزستان:

استاندار خوزستان گفت:خدا را شکر توانستیم از اعتبارات موجود، 400 مدرسه مناطق کم‌ برخوردار استان را به وسایل ورزشی تجهیز کنیم که تلاش می‌شود مابقی مدارس نیز تا پایان سال یا سال 98 مجهز شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی در مراسم اهداء تجهیزات ورزشی به مدارس مناطق کم‌برخوردار استان که امروز در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شاکرم که این توفیق را پیدا کردیم تا بتوانیم قدم کوچکی در راستای تجهیز مدارس مناطق کم‌برخوردار استان برداریم. هدف این است که به شما دانش‌آموزان عزیزان نشان دهیم که به فکرتان هستیم و تلاش می‌کنیم شرایط را برای زندگی و تحصیل شما بهتر کنیم.

وی ادامه داد: در فاز نخست این اقدام قرار است، 400 مدرسه در مناطق کم‌برخوردار استان به وسایل ورزشی مجهز شوند تا دانش‌آموزان بتوانند در کنار تربیت روح، روان و تعلیم به تربیت جسم نیز بپردازید. امیدوارم تمام شما دانش‌آموزان، ورزشکار، آماده و با نشاط باشید و برای هر چه بهتر درس خواندن و موثر واقع شدن برای آینده استان و کشور آماده شوید.

استاندار خوزستان خطاب به دانش‌آموزان دختر حاضر در این مراسم، گفت: اگر خدای ناکرده جسم شما دانش‌آموزان آماده نباشد، آنگاه ممکن است در آینده در زمینه وظایفی که یک مادر بر عهده آن خواهد بود، دچار مشکل شوید که آن موقع مقصر این موضوع ما هستیم، زیرا نتوانستیم شرایط لازم را برای شما فراهم کنیم. شما باید یک بدن سالم و ورزیده داشته باشید تا بتوانید وظایف‌تان را به خوبی انجام دهید و ما هم وظیفه داریم تمام توان‌مان را به کار بگیریم تا شما به درستی این مسیر را طی کنید.

وی ادامه داد: خدا را شکر اکنون توانستیم از اعتبارات موجود، 400 مدرسه مناطق کم‌ برخوردار را به وسایل ورزشی تجهیز کنیم. در مجموع 980 مدرسه در مناطق کم‌برخوردار وجود دارند که باید به وسایل ورزشی مجهز شوند که تلاش می‌شود مابقی مدارس نیز تا پایان سال یا سال 98 مجهز شوند که آن موقع می‌توانیم خوشحال باشیم. قول می‌دهیم تمام توان‌مان را برای انجام این کار به کار گیریم تا موجبات خوشحالی شما دانش‌آموزان را فراهم کنیم.

شریعتی عنوان کرد: تلاش‌مان را کرده‌ایم تا به امر ورزش استان و زیرساخت‌های آن توجه ویژه داشته باشیم البته با توجه به استعدادهای ورزشی چه در بخش دختران و چه در بخش پسران، واقعا زیرساخت‌های ورزشی ما مناسب نیست و همین باعث می‌شود استعدادها و پتانسیل‌های ما به هدر بروند. به همین دلیل در دو سه سال اخیر تلاش کرده‌ایم که این موضوع را جبران کنیم. در این زمینه نیز سالن‌های بسیاری به افتتاح رسیده‌اند و سالن‌هایی هم مورد بازسازی قرار گرفتند. اکنون نیز تمام همت‌مان این است که این زیرساخت‌ها بییشتر از این شوند و اکنون پروژه‌های بسیاری در دست اقدام هستند.

وی گفت: همچنین قول می‌دهیم سرانه ورزشی را بیشتر کنیم و نگذاریم استعدادهای ورزشی‌مان به دلیل نبود امکانات از بین برود. تاکید من به مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان و مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز این بوده است که ابتدا باید تجهیزات ورزشی را برای بخش دختران فراهم کنند، زیرا به دلیل مسائل فرهنگی، آقایان امکان ورزش کردن در شرایط مختلف را دارند ولی این شرایط برای دختران فراهم نیست، ضمن این‌که دختران در آینده به دلیل مسئولیت‌هایی که بر عهده آن‌ها است، حتما نیاز به یک جسم سالم‌تر دارند و در غیر این صورت آسیب بیشتری را متحمل خواهند بود، اما متاسفانه به دلیل این‌که جامعه مردسالاری داشته‌ایم به این امر توجه نشده است، در حالی که در میادین بین‌المللی مختلف نیز دختران ما بسیار نقش‌آفرینی می‌کنند. حتی دختران در تحصیل و کنکور پیشتاز از آقایان بوده‌اند و باید تلاش کنیم فضا را برای دختران فراهم کنیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: ‌عقب‌ماندگی‌ها و غفلت‌هایی بوده است که باید جبران شوند و قول می‌دهیم که حتما این کار انجام شود. من به مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان نیز تاکید کردم که ورزش بانوان یک اصل است و نباید فراموش شود و حتما باید شرایط و فضا برای این بخش ایجاد شود.

وی عنوان کرد: در گذشته آموزش و پرورش استان حتی یک سانتی‌متر فضای ورزشی آبی هم نداشت، اما اکنون قرار است هشت استخر در استان که چهار استخر در اهواز و چهار استخر در چهار شهرستان دیگر است برای آموزش و پرورش ساخته شود. اولین استخر در اهواز به افتتاح رسید و دومی استخر نیز طی 10 روز آینده آماده افتتاح خواهد شد. همچنین سومین استخر طی یکی دو ماه آینده آماده افتتاح خواهد شد و چهارمین استخر هم آماده بهره‌برداری خواهد شد، ضمن این‌که قول می‌دهیم به ساخت چهار استخر بسنده نکنیم.

شریعتی افزود: تمام مناطق آموزش و پرورش اهواز حداقل برای دختران یک استخر می‌خواهد و تلاش می‌کنیم چهار استخر دیگر ساخته شود که بتوانیم هر کدام از استخرها را به صورت مجزا در اختیار دختران و پسران قرار دهیم. اولویت این موضوع نیز با بخش دختران است. همچنین به تدریج سرانه ورزش آبی آموزش و پرورش را توسعه دهیم، زیرا آموزش ورزش شنا توصیه پیامبر اکرم(ص) بوده است.

ورزش و جوانان استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر