کد خبر: 729172 A

صبح امروز صورت گرفت؛

انتخابات مجامع اعضا و مربیان سازمان‌ دانش آموزی استان خوزستان به منظور عینیت بخشیدن به ارکان سازمان دانش آموزی و همچنین نقش حائز اهمیت مربیان در فرآیند تصمیم سازی صحیح فرآیندها و عملکردها انجام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، صبح امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه، انتخابات مجامع اعضاء و مربیان سازمان‌ دانش آموزی استان خوزستان در دو گروه دانش آموزی و مربیان برای تعیین ۴ عضو هیات رئیسه و شرکت در انتخابات سازمان دانش آموزی کشوری در مرکز رفاهی فرهنگیان( خانه معلم) برگزار گردید.

مسرور، رئیس سازمان دانش آموزی خوزستان در خصوص اهمیت این انتخابات، اظهار کرد: پس از شورای سیاست گذاری، کلیه تصمیمات مربوط به فعالیت های سازمان دانش آموزی به این مجمع سپرده شده و کارشناسی تمامی فعالیت های سازمان دانش آموزی برای تبدیل شدن به ساز و کار های مناسب برای اجرا در این شورا بررسی و تصمیم گیری می شود و در اختیار این سازمان برای اجرا قرار می گیرد.

وی افزود: یکی از چالش هایی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم  تردد اعضا و مربیان  از ادارات شهرستانها که به دلیل مشکلات مالی و مقررات جابجایی دانش آموزان به معظلی بدل شده است.

مسرور در ادامه خاطرنشان کرد: آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد، انتخاب بهترین ها برای حضور در مجمع کشوری است.

رئیس سازمان دانش آموزی خوزستان بیان کرد: در حال حاضر ۸ کرسی از ۱۵۰ کرسی مجلس دانش آموزی کشور متعلق به خوزستانی ها است و در هیأت رئیسه مجلس که ۷ نفر از ۳۲ استان کشور حضور دارند، همیشه ۱ کرسی متعلق به استان خوزستان است که در ۲ دوره اخیر ۲ کرسی تحت عناوین گوناگون به خوزستان تخصیص داده شده است.

وی تاکید کرد: در مجامع نیز مانند مجلس دانش آموزی کسانی باید عضو شوند که سازمان را خوب ادراک کرده و به قوانین و مقررات سازمان دانش آموزی و همه مضامینی که نظام ارزشی سازمان را شکل می دهد واقف باشند و دوره قابل تاملی را در سازمان گذرانده و با اهداف آن آشنا بوده و اطلاعات دقیقی از مسئولیت ها  داشته باشند.

مسرور در ادامه بیان کرد: کاندیداها  باید به کلیات و جزئیات اهداف و آداب و مقررات سازمان اشراف داشته باشند تا بتوانند از جغرافیای سازمان دانش آموزی استان خوزستان در کشور  دفاع کرده و در حد و اندازه نام استان ظاهر شوند.

رئیس سازمان دانش آموزی خوزستان تصریح کرد: امروز سازمان دانش آموزی  ۱۰۰ هزار عضو ثبت شده در وزارت خانه و حدود ۳۰۰۰ مربی پای کار دارد که تقریبا ۲ هفته پیش ۳۰۰ مربی فعال از آنها در  گردهمایی اجلاس مربیان  شرکت کردند

مسرور در پایان در خصوص برداشت خود از سخنان اخیر وزیر آموزش پرورش، عنوان کرد: آموزش و پرورش با ید به سمت تفکیک کلاس های درس به ۵۰ درصد تئوری و ۵۰ درصد فعالیت حرکت کند و منظور از فعالیت همین فعالیت های گروهی و اجتماعی در سازمان دانش آموزی است که منجر به ایجاد مهارت های مختلف زندگی می شود و ما را به یک شهروند توانمند تبدیل میکند

لازم به ذکر است، این دوره از انتخابات، هشتمین دوره انتخابات اعضا دانش آموزی و ششمین دوره انتخابات مربیان کشور است.

گفتنی است، این انتخابات در ۳ مرحله منطقه ای استانی و کشوری از ۴۰ منطقه و نواحی آموزشی استان برای احراز ۵ پست رئیس، نایب رئیس، منشی، بازرس و پشتیبان برگزار می شود که امروز ۱۸ دانش آموز  و ۱۶ مربی به رقابت می پردازند.

انتخابات اعضاء و مربیان خانم و آقا بصورت جداگانه برگزار می شود و در نهایت بدون در نظر گرفتن جنسیت به صورت مشترک، ۳ دانش آموز و یک مربی به انتخابات مجمع کشوری راه پیدا خواهند کرد.

خبرنگار: مریم جم

مربیان سازمان دانش آموزی استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر