کد خبر: 726410 A

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح(ساتا) صبح امروز یکشنبه ۲۱ بهمن ماه به همراه هیئتی، از پتروشیمی مارون بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، در این برنامه دکتر ابراهیم محمودزاده ضمن بازدید از سایت های اتان اهواز و ماهشهرِ پتروشیمی مارون، از نزدیک با روند فعالیت های این شرکت آشنا شد.

ساتا یکی از بزرگترین نهادهای عمومی کشور است که از هلدینگ‌های بزرگ و سهام مدیریتی شرکت‌های پتروشیمی بزرگ بورسی در کشور برخوردار است.

شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۷۷/۱۱/۱ برای اجرای الفین هفتم تاسیس گردید. با اجرای این طرح که با ظرفیت تولید سالیانه 1/1 میلیون تن اتیلن در زمره بزرگترین الفین ها در جهان می باشد، برای اولین بار در کشور +C2 ( اتان) از گاز طبیعی استحصال شده و طی فرآیندهایی به مواد الفینی، فرآورده های پلیمری و شیمیایی تبدیل می شود.

شرکت پتروشیمی مارون در زمینی به مساحت ۱۰۲/۵ هکتار و در دو منطقه جغرافیایی اهواز و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی احداث گردیده است.

این شرکت با دریافت خوراک از واحد بازیابی اتان اهواز به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در واحد الفین به همراه واحدهای پلی اتیلن سنگین، پلی پروپیلن، اتیلن اکساید و اتیلن گلایکول و سرویس های جانبی و آفسایت در زمینی به مساحت 93 هکتار در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی احداث شده است.

IMG-20190210-WA0037

IMG-20190210-WA0024

پتروشیمی مارون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر