کد خبر: 726054 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان خبر داد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت:‌ پیرو بازدید استاندار خوزستان، از چند روز گذشته ماشین آلات لازم در همه شهرستان های استان خوزستان بسیج شده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، کیامرث حاجی زاده امروز شنبه ۲۰ بهمن ماه در بازدید از مناطق در معرض خطر سیل در حاشیه رودخانه دز، اظهار داشت: در پی بارش های اخیر بر اثر افزایش میزان ورودی آب به سدهای کرخه و به ویژه دز، بعضی از روستاها در خطر تهاجم سیلاب قرار گرفته اند.

وی بیان کرد: بر اثر این بارندگی به سیل بندها و دیواره‌های ساحل رودخانه های کنار روستا ها آسیب وارد شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان ادامه داد:‌ پیرو بازدید استاندار خوزستان، از چند روز گذشته ماشین آلات مورد دنیاز در همه شهرستان های استان بسیج شده اند.

حاجی زاده عنوان کرد: حدود ۵۰۰ دستگاه ماشین آلات از طریق همه شرکت ها و دستگاه های عضو شورای مدیریت بحران استان خوزستان در سراسر شهرستان های در معرض سیل در فاصله ی دو سه ماه اخیر مشغول استحکام سازی هستند.

وی با اشاره به این‌که در دو حوضه آبریز کرخه و دز با بیشترین مشکلات مواجه بوده و بسیج  ماشین آلات را داریم، افزود: شامگاه جمعه در منطقه هویزه، سوسنگرد و حمیدیه نیز حضور داشتیم که در این مناطق حدود ۱۶۰ ماشین آلات حاکم شده اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰ دستگاه ماشین در شوش و مناطق مختلف سه بخش دزفول، بخش های شاوور، آهودشت، مرکزی و فتح المبین مستقر شده‌اند.

حاجی زاده با اشاره به برنامه ریزی انجام شده در دو زمینه برای پیشگیری از وارد شدن سیلاب رودخانه دز به سمت روستا، افزود: برای استحکام بخشی سیل بند کلیه ماشین ها در حال حاضر بسیج شده اند و با حضور مسئولان شهرستان و بعضی از مدیران استانداری پیگیری و در حال انجام است، همچنین شرکت نیشکر هفت تپه و مدیرعامل آن و همکاران ایشان پای کار هستند.

وی ادامه داد و گفت: بر اثر افزایش دبی آب و عدم لایروبی بستر رودخانه ها، متاسفانه رودخانه از مسیر اصلی خود منحرف شده و عدم لایه روبی سیل‌بند و دیوار، این روستا را مورد تهدید قرار داده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر کار با ۵ دستگاه بولدوزر دینو و یک دستگاه بیل بوم بلند شروع شده و در منطقه میان آب در حال تلاش هستند که رودخانه به راه خود بازگردانده شود، البته برای سرعت بخشیدن به کار میزان خروجی سد را از امروز صبح کاهش دادیم تا بتوانیم این سیل‌بندها را استحکام بخشی کنیم.

حاجی زاده با اشاره به این‌که تمامی همه اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان شوش و فرماندار پای کار هستند، اظهار داشت: در حال حاضر مصالح به اندازه کافی توسط سازمان آب و برق خوزستان فراهم شده و شرکت هفت تپه نیز سنگ لاشه و کوپال را تامین کرده و شهرداری شوش برای تحویل مصالح در حال همکاری است.

بحران استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر